Uudis

Vapiano Balti ja Soome ärid lähevad Eesti suurärimehe taskusse

Vapiano restoran Saksmaaal. Sellised näevad need välja kõikjal maailmas.Scanpix

Eesti ühe esirikkuri Margus Linnamäe suurosalusega Apollo Group ostab ära Piano Groupi, mis omab Vapiano restorane Baltimaades ja Soomes.

Piano Group opereerib täna seitset restorani, millest kolm asuvad Tallinnas, üks Tartus, üks Vilniuses ja kaks Helsingis. Viimati avati uus Vapiano alles tänavu juunis Ülemiste keskuses.

Apollo Groupi teine osanik Ivar Vendelin ütles pressiteates, et kuna Apollo tootevalikus seni Itaalia toit puudus, sobib Vapiano nende portfelli hästi. Apollole kuulub kino ja raamatupoodide kõrval näiteks ka pubikett O’Learys ning peagi peaks firma Eesti turule tooma ka kiirtoidukoha KFC.

“Meie plaan on kasvada ja avada uusi Vapiano restorane nii Baltikumis kui ka Soomes, kus see saab olema Apollo Groupi esimene äri väljaspool Baltikumi,” ütles Vendelin.

Piano Groupi ühe osaniku ja ettevõtte juhina jätkava Gert Kerde sõnul sattus ta Apollo ühe omaniku Ivar Vendeliniga Ülemiste Keskuse avamisel arutama toitlustuse ja meelelahutuse tulevikutrendide teemal nii Eestis kui ka lähiriikides.

“Leidsime kiirelt ühise arusaama, et Vapiano koos Apollo erinevate kontseptsioonidega sobib kokku väga hästi ja Vapianole oleks heaks võimaluseks laieneda koos Apolloga. Kokkulepe, kus üheks osapooleks on ka Vapiano peakontor kui frantsiisiandja, sündis kiirelt ja leidsime kõigile osapooltele sobiva lahenduse. Ootan põnevusega võimalust realiseerida meie ambitsioonikaid laienemisplaane,” rääkis Kerde.

Vapiano töötab frantsiisi põhimõttel, mis tähendab, et emafirma Vapiano Franchising Internationale annab eri turgudel tegutsevatele ettevõtetele loa teatud reeglite alusel oma Vapianosid avada. Frantsiisivõtja peab küll järgima väga täpselt emafirma juhiseid ning tavaliselt maksab ka kopsakat litsentsitasu, ent saab selle eest vastu juba väljatöötatud kontseptsiooni ning brändi. Ka O’Learyse pubisid ning tulevikus KFC restorane peab Apollo frantsiisi põhimõttel, nii et see äri on firmale tuttav.

Värske tehing nõuab jõustumiseks konkurentsiameti luba.

Apollo Group OÜ kuulub Ivar Vendelini ja Margus Linnamäe valdusettevõttele UP Invest, millele kuuluvad ka Apollo Kino, Apollo Kauplused, O’Learyse spordirestoranid, Blenderi kohvikud, KFC kiirtoidurestoranid, IceCafe jäätisekohvikud ning Baltic Film Distribution.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses