Uudis

Värske otsus näitab: kui tellid veebipoest kaupa, tasub see kohe üle vaadata

Viimasel ajal kurdetakse, et pakid liiguvad Lätti ja jäävad sinna seisma. MIlles asi?Foto: Unsplash

Kui avastad mitu kuud hiljem, et veebipoest tellitud kaup on vigane, ei pruugi sa enam saada selle asendamist nõuda, näitab hiljutine tarbijavaidluste komisjoni otsus.

Eesti inimene ostis Eesti ehituspoe veebikauplusest sooduskampaania ajal õliradiaatori, WC-poti ja boileri, makstes kokku veidi üle 150 euro. Kauba sai ta kätte detsembri alguses.

Enda sõnul alles märtsis avas ta aga toodete pakendid – neil mingeid kahjustusi ei olnud – ning avastas siis, et veeboiler on katki. Ta uskus, et kahju on tulnud kukkumisel, kas laos või transportimisel.

Tarbija pöördus poe poole ning nõudis uut kaupa. Pood aga rõhutas, et tellimus toimetati kätte detsembris ning ühtegi pretensiooni kauba kvaliteedi kohta ei tulnud.

Ehituspoe väitel teavitavad nad tarbijaid, et kaup on soovitav kättesaamisel üle vaadata ja esitada pretensioon esimese viie päeva jooksul, ka nende e-poe reeglites on kirjas, et kaup tuleb üle vaadata. Boileriostja pöördus aga poodi alles neli kuud hiljem.

Kauplus märkis ka, et kuna boileri pakend oli terve, siis ei saa kuidagi väita, et kahjustus tekkis just kauba transportimisel – see võis tekkida ka hoiustamisel, nentis firma.

Kaup tuleks kohe üle vaadata

Tarbijavaidluste komisjon andis õiguse ehituspoele ning leidis, et tarbijal oli võimalik saadetud kaubad kohe pärast kättesaamist või mõistliku aja jooksul. Kolme ja poolt kuud ei saa aga kuidagi mõistlikuks ajaks pidada.

On arusaadav, et ehitustarvete paigaldamine võib võtta aega ning seda, kas need täielikult lubatule vastavad, ei saagi kontrollida enne parandamist, nentis komisjon. Samas oli siinsel juhul tarbijal peale vaadates veenduda, et kaubad on temani toodud kahjustusteta.

Niisiis oli tõendite põhjal võimatu hinnata, kas kaup jõudis tarbijani tervena või defektiga. Kaup on olnud tarbija käes olnud kolm ja pool kuud, mille jooksul see võis saada kahju hoiustamisel või kauba pakendist väljavõtmisel, nentis komisjon.

Järeldada saab siit vaid üht – kui tellid veebipoest kauba ning selle kätte saad, tasub see kohe üle vaadata. Kui mõni õrn asi on purunenud, on seda nii võimalik päriselt tõestada ning uus asi saada.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.