Uudis

Eesti tudengitel on tööle kandideerides kaks põhilist hirmu

Tööjõumess "Võti tulevikku"Foto: TOOMAS HUIK/POSTIMEES / Scanpix

Kui ühelt poolt kurdavad tööandjad kandidaatide vähesuse üle, siis tudengite suurim hirm uuele töökohale kandideerimisel on tihe konkurents tööturul.

Ligi pooled tudengid kardavad ka, et nad ei vasta töökuulutustes välja toodud nõudmistele. Samas kõige vähem pelgavad vastajad saada negatiivset tagasisidet.

Küsitluses osales üle 3100 noore 58 koolist üle Eesti. Vastajatel tuli nimetada ja kirjeldada kolme organisatsiooni, kus soovitakse töötada ning kolme, kus ei soovita töötada. Lisaks selgitati välja noorte suurimad hirmud kandideerimisel ning valmisolek oma tänast tööandjat soovitada.

Brandemi tegevjuhi Marie Evarti sõnul tuleb noorte kartus tiheda konkurentsi ees sellest, et tihti ei seosta noored oma varasemaid tegemisi töökogemusega ning vajaka jääb ka enesekindlusest. “Soov töötada, kuid varasema kogemuse puudumine hoiab täna noori olulisel määral tagasi,” sõnas Evart.

Tööandjad otsivad ideaalset töötajat

“Kui ideaalse töötaja ootuses lisavad tööandjad oma tööpakkumistesse meeletult palju nõudmisi, jätavadki noored tööpakkumisele kandideerimata. Seda isegi siis, kui vastatakse peaaegu kõikidele ootustele,” selgitas Brandemi tegevjuht Marie Evart.

Tööle kandideerijatel tasub tema sõnul CV-s julgemalt näidata, mida on senini tehtud – näiteks osalemine üliõpilasesinduse tegevustes, vabatahtlikuks olemine või ürituste korraldamine kompenseerivad vähest töökogemust, sest näitavad kandideerija initsiatiivi ja teotahet.

Pigem olgu tagasiside negatiivne kui puudulik

Ühtlasi näitab uuring, et kõige vähem kardavad tudengid saada negatiivset tagasisidet (13%). Paar protsenti rohkem (15%) tõid välja, et neil ei olegi kandideerimisega seotud hirme. Samuti ei karda noored kandideerimisprotsessi pikkust.

Marie Evarti sõnul on endiselt värbamise üks suuremaid valukohti tagasiside andmine ja hea kandidaadikogemuse loomine.

Brandem on tööandja turunduse ja värbamisega tegelev agentuur.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.