Uudis

Veebikelmid said kahelt kannatanult kätte üle 19 000 euro

Kui keegi telefonitsi mis tahes PIN-koode küsib, on õige aeg kõne katkestada.Foto: Shutterstock

Vaatamata eelmisel nädalal alanud kampaaniale, mis peaks inimesi igasuguste finantspettuste eest hoiatama ja valvsust suurendama, peavad pätid omamoodi lõikuspidu.

Põhja prefektuuri poole pöördusid möödunud nädala reedel kaks kannatanut, kes olid kaotanud veebikelmidele kokku üle 19 000 euro.

27. augustil laekus politseile teade, et 24. augustil helistas 48-aastasele naisele ennast Swedbanki töötajana esitlenud naine, kes ütles, et teataja pangakontol taheti teha kahtlane tehing. Helistaja väitis, et tegevust on võimalik peatada, kuid selleks peab naine järgima antavaid juhiseid. Naisele saadeti kinnituskoodid, ta sisenes oma internetipanka, sisestas antud koodid ning kinnitas tegevused ka enda paroolide ja koodidega. Hiljem avastas naine, et tema nimel oli võetud laenu 9500 eurot.

27. augustil anti politseile teada, et 20. augustil helistas 57-aastasele naisele vene keelt kõnelev naine ja pakkus võimalust kaubelda aktsiabörsil. Pärast seda abistas helistaja naist registreerimata kauplemisplatvormil. Naine salvestas oma arvutisse programmi AnyDesk, misjärel võeti  tema nimel erinevast krediidiasutusest laene kogusummas 10 097 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.