Uudis

Veel 40 000 inimesel on tuludeklaratsioon esitamata, seda saab teha juuni lõpuni

Tulude deklareerimine peaks ametlikult läbi saama täna, aga kriisi tõttu tähtaeg pikeneb.Foto: Shutterstock

Ametlikult peaks täna, 30. aprillil olema tuludeklaratsioonide esitamise tähtaeg, ent eriolukorra tõttu saab seda teha kauem.

Veebikeskkonnas e-MTA jääb deklaratsioonide esitamine avatuks ka pärast ametlikku esitamise tähtaega ning e-kanalisse sisenedes jääb otseviide tulude deklareerimisele aktiivseks kuni 31. maini. 

MTA teenindusbürood on eriolukorra lõpuni suletud ja seetõttu saab paberil deklaratsioone esitada vähemalt juuni lõpuni, teatas maksuamet.

Palju deklaratsioone on veel puudu

Eilse seisuga oli esitatud 707 000 tuludeklaratsiooni, neist 98% ehk 692 000 esitati elektrooniliselt. Esitamata on aga veel hinnanguliselt 40 000 tuludeklaratsiooni.

“Soovitame inimestel esitada elektrooniline tuludeklaratsioon võimalusel ametlikuks tähtajaks, kuid mõistame, et kõigil ei pruugi see praegu võimalik olla. Seetõttu pikendasime deklaratsioone vastuvõtmist nii paberil kui ka elektrooniliselt,” ütles MTA avalike teenuste valdkonna juht Sander Aasna.

Ta lisas, et teenindusbürood avatakse pärast eriolukorra lõppu, kuid palus, et inimesed ei kiirustaks seejärel paberdeklaratsiooni kohe esitama. “Soovitame COVID-19 riskigruppi kuuluvatel inimestel mitte muretseda ning pigem rahulikult oodata,” ütles Aasna.

Praeguse seisuga on enammakstud tulumaksu tagastatud 170 miljonit eurot, juurdemaksmisele kuulub 43 miljonit eurot. Tagastamisele kuuluvast tulumaksust on annetusteks suunatud 127 500 eurot.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.