Veel jõuab: juuli keskpaigani saab tarbijakaitse kaudu raskustesse sattunud reisifirmalt raha tagasi nõuda

Reisimine. Pilt on illustratiivne.Foto: Romaneu / Pixabay

Tarbijakaitseamet andis teada, et pikendab juulini tähtaega, millal saab reisifirma Fix Ideed Estonia vastu nõudeid esitada.

TTJA algatas 15. mail reisiettevõtja AS Fix Ideed Estonia tagatise kasutamise menetluse, kuid hiljem selgus, et ettevõte väljastas arveid ka teise nime alt ja pealegi pole kumbki firma tagatise olemasolu tõendanud.

Juba mais said TTJA-le teatavaks asjaolud, mis andsid aluse järeldada, et aktsiaselts Fix Ideed Estonia ei suuda oma maksevõime tõttu täita reisijate ees võetud kohustusi.

Nii kogubki TTJA reisijatelt avaldusi ära jäänud pakettreisi või selle osa või lunastamata pakettreisi kinkekaardi eest tasutud raha tagasi saamiseks.

Osa inimesi pole avaldust veel teinud

Algselt oli avalduse esitamise tähtaeg 14. juuni, ent nüüd on amet otsustanud seda pikendada, kuna selgus, et osa inimesi pole nõuet veel esitanud.

Nimelt on firma teavitanud TTJA-d reisijatest, kes ei ole ametile aktsiaseltsi Fix Ideed Estonia suhtes nõuet esitanud, kuid kes on tasunud reisikorraldajale pakettreisi eest ettemakseid. 

“Arvestades, et teatavaks on saanud reisijad, kellel võib olla õigus esitada ametile nõue reisikorraldaja aktsiaselts Fix Ideed Estonia suhtes ja võttes arvesse hea halduse põhimõtteid, tuleb TTJA-l teatavaks saanud reisijaid nõude esitamise õigusest teavitada ja anda neile mõistlik võimalus nõude esitamiseks,” teavitas tarbijakaitse.

Et Fix Ideed Estoniaga seoses nõuet esitada, tuleks see saata Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti e-posti aadressile reis@ttja.ee või edastada tavapostiga Endla 10a, 10142 Tallinn.

Avalduse reisiraha tagasi nõudmiseks reisikorraldaja aktsiaselts Fix Ideed Estonia tagatise arvelt võivad esitada ka need reisijad, kes on reisi ostnud küll aktsiaseltsilt Fix Ideed Estonia, kuid kellele väljastas arve reisi eest tasumiseks Estlanka OÜ.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.