Uudis

Veel jõuab: WRC ralli ajaks leiab Lõuna-Eestisse veel majutust, aga mitte enam kauaks

Ott Tänak 2019. aastal Rally Estonial.Foto: Shutterstock

Nüüd on täiesti kindel, et 4.-6. septembrini toimuv Rally Estonia on ametlikult autoralli maailmameistrivõistluste etapp.

See on enneolematu: Eesti on nüüd maailmas 33. riik, mis WRC autoralli maailmameistrivõistlusi võõrustab. Lisaks rallifännidele on see hea uudis ka Lõuna-Eesti majutajatele-toitlustajatele, kelle elu koroonakriis muidugi raskeks tegi.

Rahalise õla paneb üritusele alla ka riik: täna anti teada, et MM-etapiks eraldatakse reservist 1,5 miljonit, varem on teada antud, et Rally Estoniale antakse pisut alla miljoni – kokku seega ümmarguselt 2,5 miljonit.

Võistluse keskuseks on Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum. Kiiruskatsed sõidetakse Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja valdade teedel, nii et haaratud on päris hea hulk Tartu lähedalt.

Tartu Londoni, Pallase ja Sofia hotelli omanik Verni Loodmaa ütles Geeniusele, et uudis on veel väga uus, ent ilmselt on veel võimalik Tartusse hotellikoht leida, kui otsida. “Eelbroneeringuid on tehtud, palju neist realiseerub on raske öelda, pilt on selgem ilmselt nädala pärast.”

Igatahes on uudis tema sõnul vaieldamatult suurepärane ning Lõuna-Eesti ettevõttetele rõõmustav – lisaks majutajatele võidavad sellest kindlasti ka näiteks toitlustusfirmad.

“Väga suur kiitus korraldajatele selle eeltöö eest, mis on tehtud, ja väga tänuväärne on ka see, et riik oma õla alla on pannud,” rääkis Loodmaa. Kuna tegu on ikkagi maailmameistrivõistluste etapiga, on asi veel võimsam ning suurema mõjuga kui kunagi varem.

Otepääl on praegu majutust leida aga juba keerukam. Näiteks ealsest Karupesa hotellist öeldi, et nemad on teinud alati Rally Estonia korraldajatega koostööd ning ka nüüd on maja täielikult neile lubatud – seda aga just võistlejate majutamiseks.

Otepää hotelliettevõtja kogemus näitabki, et ega ilmselt väga lihtne rallifännil praegu majutuskohta leida polegi, kuna korraldajad on palju kohti juba ära broneerinud.

Kus praegu pinda leiab?

Airbnb-s 3.-6 septembrini pakutavat sirvides tuleb välja, et mõne pakkumise Otepää südames veel leiab – näiteks on saadaval kolm külalist mahutav korter GMP Clubhotelis. Hind aga just odav pole: majutus seal maksab 317 eurot öö, mis kolme öö peale kokku teeb koos teenustasuga 1111 eurot.

Saja euro eest öö leiab aga majutust eraldi toas maamajas, samuti Otepääl. Kuulutusest väga palju infot ei leia ning see räägib 10 magamistoast, nii et pole päris selge, mille kohta hind käib.

Elva sees praegu Airbnb-s pakkumisi ei paista, ent veidi eemal Käärdil algavad tubade hinnad 37 eurost öö, korteri eramajas saab 57 euroga.

Tartus on pakkumisi veel üsna palju – kui tuba korteris rahuldab, algavad hinnad praegugi 20-24 euro juurest. Kesklinnas saab isegi korteri kätte 30 euroga, Jaamamõisa kandis 33 euroga.

Hotellitubadega on aga keerulisem – kui Booking.comi sisse lüüa Tartu ning kuupäevadeks valida 3.-6 september, vaatab kahe täiskasvanu jaoks vastu konkreetne tühjus. Lähimaks variandiks pakub sait Luunja vallas asuvat biospaad, kus tervisepakett kolmeks ööks maksab 624 eurot.

Kui panna valikusse täpsed ralli kuupäevad ehk 4.-6. september, leiab siiski ühe pakkumise vanalinna Old Town Apartmentsis – ühe korteri hind kahele täiskasvanule on kaheks ööks 580 eurot.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.