Uudis

Veel üks väikeõllepruulija kogub ühisrahastusega kapitali, kolmandik rahast juba koos

Pühaste tiim käivitas ühisrahastuskampaania, investoritelt tahetakse kokku saada vähemalt 150 000 eurot.Foto: Siim Parisoo

Alles paar nädalat tagasi lõppes Fundwise’i platvormil Õllenaudi pruulikoja rahakaasamine, juba on aga platsis uus pruulikoda – kapitali otsib väiketootja Pühaste.

Pühaste ekspordib praegu oma õlut 23 riiki ning tahab eksportida veelgi rohkem: kui tänavu veab pruulikoda Eestist välja 60 protsenti toodangust, siis tuleval aastal peaks see olema juba 80 protsenti.

Fundwise kaudu tahab firma kaasata minimaalselt 150 000 ning maksimaalset 500 000 eurot, selle eest saavad investorid vastu vastavalt 2,91 kuni 9,09 protsenti ettevõttest. Minimaalne investeering on 200 eurot.

Tundub, et investorite huvi on igatahes suurem kui Õllenaudi vastu, millel kulus sihi kätte saamiseks aega pikalt. Pühaste on aga juba kokku saanud 56 400 eurot ehk üle kolmandiku miinimumeesmärgist.

Rahaga laiendavad tootmist

Kaasatud summadega tahab Pühaste tootmisvõimekust kasvatada, pakkuda toodangut ökonoomsemas ja kvaliteetsemas purgis ning hakata valmistama ka alkoholivaba õlut.

Pühaste pruulikoja tegevjuhi Üllar Kaljuranna sõnul on käsitööõlled maailmas endiselt tõusev trend ning uue tehnika soetamine on vajalik selleks, et hammustada rammusam tükk kasvavast turust.

“Ekspordi kasvatamiseks on tarvis hankida automaatne purke pakendav villimisliin, separaator-tsentrifuug, mis aitaks tõsta tootmismahtu ning lisaks ka alkoholivabade õllede pruulimiseks vajalikud seadmed,” ütles Kaljurand, kelle sõnul on tarbija huvi alkoholivabade jookide osas kiiresti kasvamas.

Kliente otsivad Aasiast ja USA-st

Purgiõlu on Pühaste teatel maailmas üha populaarsem nii oma väiksema ökoloogilise jalajälje kui ka õlle paremate maitseomaduste tõttu.

Juba praegu küsivad Kaljuranna sõnul Pühaste edasimüüjad Venemaal, Hispaanias ja Inglismaal üha sagedamini purki villitud toodete järele – sarnased signaalid tulevad ka Saksamaalt, Portugalist ja Kanadast.

Firma müügivõrgustik on küllaltki lai – praegu tehakse koostööd pruulikodadega Norrast, Venemaalt, Hollandist, Taanist, USA-st, Ühendkuningriigist, Šveitsist, Soomest, Rootsist ja Hispaaniast.

Uut turgu otsib Pühaste eeskätt Jaapanist, USA-st, Lõuna-Koreast ja Hiinast.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.