Uudis

Vesterbacka leidis tunnelile raha: hiinlased investeerivad Soome lahe alla 15 miljardit eurot

Angry Birdsi mänguga kuulsaks saanud Peter Vesterbacka Tallinna-Helsingi projektist ilmselt asja ei saa.Foto: FinEst Bay Area Development

Hiina fond Touchstone Capital Partners investeerib Tallinn-Helsingi tunnelisse 15 miljardit eurot, teatas Soome leht Helsingin Sanomat reedel.

Touchstone ja tunnelit arendav FinEst Bay Area sõlmisid 15 miljardi euro suuruse vastastikuste kavatsuste leppe neljapäeval. Touchstone jääb arendusfirmas vähemusosanikuks ning enamusosalus püsib Soomes.

Pooled teevad leppe üksikasjad selgeks järgmise poole aasta jooksul, kirjutas Sanomat.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

“Tallinna Tunnel on Euroopa suurimaid infrastruktuuriprojekte ja see vajab teostamiseks tihedat koostööd projektikonsortsiumi ning Soome ja Eesti avalike sektorite vahel. Meil on olnud õnne, et meil on väga tõhusalt ja läbipaistvalt toimivad avaliku sektori institutsioonid mõlemas riigis ning ootame innukalt aktiivset koostööd kõigiga,” tõdes Peter Vesterbacka, Finest Bay Area Development Oy asutaja pressiteates.

Hiina fondiga loodi finantseerimisstruktuur, mis lubab teistel investeerijatel tunneliprojektiga liituda. Mida suuremaks kasvab teiste investorite osakaal, seda väiksemaks jääb Touchstone’i osalus, lisas Sanomat. Juba varem on tunnelit nõustunud rahastama ARJ Holding LLC 100 miljoni euro ulatuses.

Touchstone kavatseb kasutada tunneli rahastamiseks Hiina taristuprojekti “Üks vöönd, üks tee”.

FinEst Bay Area üks asutajatest Kustaa Valtonen rõhutas, et nüüd sõlmitud “leping ei tähenda seda, et järgmise aasta algul kukub meie kontole 15 miljardit eurot. Raha kogutakse siis, kui seda läheb vaja.”

Valtoneni sõnul on ta nüüd allkirjastatud leppega väga rahul. “Touchstone’il on palju kogemusi selliste suurte erataristuhangete rahastamises,” lausus ta.

Touchstone on viimase 15 aasta jooksul osalenud mitmetes kinnisvara- ja taristuarendustes Aasias, Austraalias ning Põhja- ja Lõuna-Ameerikas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.