Uudis

Vigase süsteemi tõttu nõuab maksuamet maksu inimestelt, kes ei pea seda tasuma

Majad Viljandis. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Nii mõnigi Eesti inimene on viimastel päevadel saanud ootamatu üllatuse – teate maksuametilt, et vaja on tasuda tavapärasest rohkem maamaksu. Tegelikult asi nii pole ning ekskliku teate on toonud vead registris.

Rahageeniusega võttis ühendust lugeja, kes sai maksuametilt teavituse, et peab maamaksu maksma – aga tegelikult elab lugeja sellel kinnistul ning täidab ka muid maksusoodustuse tingimusi.

Esiti maksuametiga ja hiljem kohaliku omavalitsusega suheldes tuli välja, et probleem on rahvastikuregistris ning puudutab muuhulgas ilmselt kõiki, kes on 2019. aastal enda elukohta muutnud.

“Maamaksuteadete saatmisega ilmnes, et paljudel inimestel puudub kohaliku omavalitsuse poolt edastatud andmetes kodualuse maa maksusoodustus,” selgitas olukorda maksu- ja tolliameti pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri.

Maa-ametile tehtud järelepärimisest selgus, etselle põhjuseks on tõrge rahvastikuregistri aadresside uuendamise X-tee lahenduse ja maa-ameti maamaksu infosüsteemi vahel, mistõttu ei jõudnud kõik andmed maksuametini veatult.

“Kui inimene avastab, et ta maamaksuteates ei ole andmed õiged või tasutav summa tundub suurem kui tavaliselt, siis tuleks pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, kes teeb vastavad parandused ja esitab meile õiged andmed. Seejärel saame tühistada eelneva maksunõude ja väljastada uue korrektse maamaksuteate,” rääkis MTA pressiesindaja.

Praegu ei oska amet hinnata, kui paljusid inimesi viga puudutada võib.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.