Uudis

Viljandi väikeettevõtja: “Ma poleks arvanud, et kõik paugupealt langeb ja kaob”

Kudumibrändi Woolishi omaniku ja disaineri Anna Siimu sõnul ei kujutanud ta nädala eest ette seda, et olukord halveneb nii kiiresti. “Teenindasin nädala eest meie poes (Woolishi esinduskauplus asub Tallinnas Harju tänaval – toim.), kõik sujus normaalselt. Ma poleks arvanud, et kõik paugupealt langeb ja kaob,” ütleb Siimu. Praeguseks on esinduskauplus suletud – nii selleks, et hoida enda töötajaid kui ka sel põhjusel, et tänavad on tühjad. 

Siimu sõnul tuleb 90 protsenti Woolishi kasumist just esinduskauplusest. Heal päeval käis poes 10 kuni 20 inimest. “Selleks, et tuleksime ilusasti toime, saaksime üüri ja palka maksta, pidi päevakassa jääma 800-1000 euro vahele,” räägib Siimu. Möödunud reedel (13. märtsil – toim.) aga võeti vastu otsus, et kauplus suletakse. “Arvasime, et teeme seda pühapäeval, aga laupäeval ei olnud ühtegi ostjat. Isegi sisse ei astunud keegi. Panime poe päevapealt kinni.”

Samuti on seiskunud Viljandis asuva tehase töö, kus töötab seitse inimest. “Palusime neil välja võtta kaks nädalat palgata puhkust. Õnneks on kõik väga toredad ja nad olid nõus.”

Praegu tegutseb vaid Woolishi veebipood, kus pole täna ühtegi tellimust tulnud. “Meie tooted pole esmatarbekaup. Arvan, et praegu ei mõtle keegi sellele, et võiks uue kampsuni või nahkkoti osta,” sõnab Siimu. “Isegi see, et teed allahindlust, ei mõjuta ostjat.”

Siimu loodab, et koroonakriis on lühiajaline ja kestab maksimum kaks kuud. “Kui läheb üle selle, oleme käpuli maas ega pea vastu,” räägib ta. “Me ei taha esinduspoest veel loobuda, proovime läbi rääkida üürilepingu osas, kas oleks võimalik üüri vähendada või maksmisele paus panna. Samuti püüame enda töötajatega läbi rääkida.” Kui esialgu on töötajad palgata puhkusel, vähendatakse hiljem mingiks ajaks nende sissetuleku suurust. “Pikemas perspektiivis meil endil varusid pole. Nii palju, kui raha pangakontol on, nii palju on. Kui peale ei tule, siis on lihtsalt kehv lugu.”

Loe ka lugu väikeettevõtjast, kes kaotas käibest 80%, tõenäoliselt väga pikaks ajaks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.