Uudis

VIljandimaa üks suuremaid tööandjaid sai uued omanikud

Fotol vasakult Toom Tekstiili nõukogu liige Innar Susi, juhatuse esimees Vahur Roosaar, tehnikadivisioni juht Urmas Tiru, juhatuse liige Peep Armväärt, tootmisjuht Aivar Elissaar, Coop Panga äripanganduse juht Hans Pajoma.Toom Tekstiil

Viljandimaa üks suuremaid tööandjaid Toom Tekstiil sai uued omanikud, kes soovivad jätkata Viljandis ja Abja-Paluojas nii Eesti turule kui ekspordiks mõeldud tekstiili – ja mööblitoodete valmistamist.

Eelmise nädala lõpus allkirjad saanud tehinguga müüsid Toom Tekstiili senised aktsionärid Illimar Toom ja Innar Susi neile ettevõtete kaudu kuulunud enamusosaluse. Ostjaks on Smart Production Nordic OÜ, mis koondab gruppi pikaajalise tootmis- ja tekstiilitööstuse kogemusega investoreid. Tehingut rahastab Coop Pank.

Ettevõtte ostnud investorite gruppi esindab alates tänavu maist Toom Tekstiili tegevjuhina töötav Vahur Roosaar, kes jätkab pärast tehingut ka ettevõtte juhatuse esimehena. Viljandist pärit Roosaar töötas Toom Tekstiilis ka aastatel 2001-2002.

Lisaks Roosaarele hakkab Toom Tekstiili juhatusse kuuluma ka Peep Armväärt, kes on samuti varasemalt pikaajaliselt Toom Tekstiilis töötanud.

Toom Tekstiil asutaja Illimar Toomi sõnul sündis tal otsus ettevõte müüa, kuna soovib keskenduda muudele tegevustele. “Toom Tekstiili vastu tundis huvi mitu võimalikku ostjat ja valiku tegemisel sai määravaks ennekõike ostjate visioon. Olen kindel, et ettevõte sai kogenud ja selge nägemusega uued omanikud, kelle juhtimise all tegevus nii jätkub kui kasvab. Müügi eeltingimuseks oli meie poolt, et tootmist Viljandis ja Abja-Paluojas ei lõpetata ning sellise kinnituse on uued omanikud andnud,” ütles Toom pressiteates. Poolte kokkuleppel tehingu hinda ei avalikustata.

Vahur Roosaare sõnul ei ole plaanis ettevõtte tegevuses järske ümberkorraldusi teha, kuid teatud uuendused on tootmises ja müügis vajalikud.

“Toom Tekstiil on oma valdkonnas tugev ja tuntud tegija, mis annab hea vundamendi edasi minemiseks. Kavatseme jätkata tekstiiltoodete valmistamist nii Eesti turule kui ekspordiks. Meie eesmärk on paari aastaga ärimahtusid kahekordistada ja muuta Toom Tekstiil kasumlikumaks,” rääkis ta.

Lisaks tänastele äridele tahab firma Roosaare sõnul keskenduda ka suuremat lisandväärtust loovatele toodetele ja klientidele. “Loomulikult nõuab see edasisi investeeringuid nii tehnoloogiasse, arendusse, inimestesse kui ka protsessidesse. Eesti tootjatel võib olla keeruline konkureerida globaalse masstootmisega, kuid meie võimalus on kasutada ära siinseid tugevusi: toota kvaliteetsemalt ja targemini,” rääkis ta.

Toom Tekstiili palgal on praegu kokku 230 inimest, neist ligikaudu 155 Viljandis ja 75 Viljandimaal Abja-Paluojas. Ettevõtte toodab kodutekstiile, peamiselt tekke ja patju, aga ka voodeid ja madratseid ning mööbli- ning ehitustööstuses kasutatavaid vatiine.

2018. aastal oli Toom Tekstiili käive 13 miljonit eurot.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.