Viru hotell koondab kolmandiku töötajatest. Riigi eritoetusest abi pole

Viru hotell.Foto: Shutterstock

Original Sokos Hotel Viru opereeriv AS Sokotel plaanib 1. juulist koondada kolmandiku töötajaskonnast. Otsuse taga on suuresti asjaolu, et hotell riigi turismitoetust ei saa.

Original Sokos Hotel Viru tegevdirektor Klaus Ek tõi koondamiste põhjusena välja tänase erandliku majandusolukorra. “Koroonaepideemia tõttu on hotelli müük alates märtsi keskpaigast olnud tavapärasest  99%  väiksem,” märkis ta.

Ek lisas, et Eesti riik on tegutsenud kiiresti ja võimaldanud Viru hotellile toetust palkade maksmiseks aprillis ja mais, mis on olnud oluliseks abiks ettevõtte finantsolukorra leevendamisel.

Samas pole aga riigi rahalist tuge hotellidele üüride ja muude püsikulude katmiseks. EAS-i turismitoetust saavad taotleda mikro- ja väikeettevõtted – kuid mitte keskmise suurusega ja suured ettevõtted, millede hulka ka  Sokotel kuulub.

Ees ootab korralik kahjum

Kuigi reisimine Soomest muutub tõenäoliselt vabaks juuni keskpaigast, prognoosib Viru hotell tänavuse aasta lõpuks 40–60protsendilist müügikäibe vähenemist. Ühtlasi tähendab see hotellile tänavu mitme miljoni euroga kahjumisse jäämist.

“Kahjuks peame tegema valusaid otsuseid, mis mõjutavad meie töötajaid. Konsulteerime ametiühingutega kollektiivse koondamise osas ning alates 1.juulist 2020 koondame hinnanguliselt umbes kolmandiku töötajatest,” rääkis Ek.

Kollektiivse koondamise läbirääkimised Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametühinguga kestavad 2 nädalat. Seejärel teavitab AS Sokotel kollektiivsest koondamisest Töötukassat. 30 kalendripäeva möödudes ehk juuni lõpus saavad koondatavad töötajad kätte koondamisteated.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.