Uudis

Võid oma II samba raha kohe kätte saada, kuid selle eest tuleb tublisti lõivu maksta

Laenulepingu olulisimad tingimused võivad olla kirjas väikeses kirjas.Foto: Shutterstock

Riik hakkab II pensionisambast lahkujatele nende sääste välja maksma alles septembris ja paljud ei malda seda ära oodata. Inimeste kannatamatuse pöörasid enda kasuks veebikeskkonna vabaks.ee asutanud ettevõtjad. 

Keskkonna tööpõhimõte on lihtne, see viib kokku oma raha ootavad inimesed ja investorid, kes on valmis kärsitutele selle raha sügiseni põhimõtteliselt laenama. Kunde saab oma raha kohe kätte ja sügisel, kui riik talle väljamakse teeb, tuleb raha kanda edasi vabaks.ee portaalile.

Kuid tasub tähele panna, et kiirkorras raha kättesaamine läheb väga kalliks. Pensionisambast lahkujal tuleb oma raha kiiremaks kasutamiseks maksta teenustasuks 16 protsenti septembris oodatavast väljamaksest. Sellele lisandub lepingu sõlmimise tasu 24,90 eurot ja haldustasu 4,9 eurot kuus. 

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Nüüd saavadki unistused täituda, nagu on kirjas vabaks.ee lehel. Vaatame asja lähemalt.

Keskmine väljamakse II sambast lahkujale on osakute praegust väärtust arvestades ligi 8500 eurot. Sellelt läheb maha 20 protsenti tulumaksu ehk kätte saaks inimene 6800 eurot. Arvestame maha vabaks.ee 16protsendilise teenustasu – järele jääb 5712 eurot. Miinus lepingutasu 24,90 eurot – summa kahaneb 5687 euroni. Viis kuud tuleb maksta viieeurost haldustasu ehk kokku 25 eurot. Seega saaks inimene, kes võiks sügisel vastu võtta 6800 eurot, praegu kätte kõigest 5663 eurot.

Ja on veel üks oluline nüanss. Keskmise väljavõetava summa arvutamisel on lähtutud pensioniosakute väärtusest 31. märtsil. Septembriks, kui algavad väljamaksed, võib osakute väärtus ja seega keskmise väljamakse suurus olla tõusnud, aga ka langenud. Kui osakute väärtus on väljamakse ajaks kukkunud, jääb vabaks.ee kaudu raha välja võtnu keskkonnale võlgu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.