Swedbanki kliendid näevad nüüd Smart-ID kasutamisel rakenduses lisainfot tehingute kohta. “Juba suvel lisasime Smart-ID PIN2-koodi sisestamise ekraanile info allkirjastatava tehingu kohta, et kasutaja näeks, mida ta allkirjastab ehk siis summa, kontonumber, leping ja nii edasi,” rääkis panga klienditeenuste juht Ede Raagmets.
Nüüd minnakse samm edasi – uuendusena näidatakse kasutajale tehtavate tehingute kohta eraldi vaates teavitusi enne PIN-koodide sisestamist.
“See tähendab küll Smart-ID kasutamisel rohkem infoaknaid ja kinnitusi ekraanil, kuid loodetavasti aitab see paremini ära tunda olukorda, kus keegi teine üritab saada ligipääsu kliendi internetipangale või teha tehinguid kliendi eest,” rääkis Raagmets.
Kuidas petturid käituvad?
Petukõnesid tehakse hoogsalt ning politsei on välja öelnud, et nende taga pole üks rühmitus, vaid palju erinevaid kurjategijaid, kes kasutavad lihtsalt sama meetodeid.
Stiile on mitmeid – pakutakse häid investeerimisvõimalusi, võimalust raha teenida ja nii edasi.
Üks viimasel ajal levinumaid skeeme on aga just Smart-ID pettus: helistaja teeskleb pangatöötajat või politseinikku ja räägib ,ugusid sellest, kuidas tema konto või kaardiandmed on ohus.