Uudis

Võlakoorma all ägav Muhu Leib sulges veel kaks poodi, firma laualt käis läbi ka pankrot

Muhu Leib.PM/Scanpix

Rahageenius kirjutas eelmisel nädalal, kuidas Muhu Leib sulgeb järjest poode ja ettevõttel on riigi ees 135 000 eurone maksuvõlg. Tänaseks on suletud poodide hulk kasvanud veel ning ettevõtte sees käis läbi ka pankrotiplaan, kuid nüüd minnakse selle asemel edasi saneerimisavalduse esitamisega.

Näiteks on selgunud, et Tallinna sadamas asuv Muhu Leiva pagarikoda lõpetaski pärast määramata ajaga puhkust tegevuse ja samuti on uksed kinni pannud Telliskivi pagarikoda. Seda lisaks veel hiljuti tegevuse lõpetanud Tabasalu ja Nõmme poele.

Rahageeniusega rääkinud Muhu Leiva endise töötaja Mattiase (nimi muudetud – toim) sõnul mainiti 17. juulil ettevõttes töötajatele, et plaanis on välja kuulutada firma pankrot.

Tänaseks on selleks möödas kaks nädalat, kuid pankrotiteadet pole seni tulnud. “Uksed sulgenud Telliskivi pagarikoja endised töötajad istuvad kodus ja ootavad üle-eelmisel nädalal lubatud pankrotiteadet,” kirjeldas Mattias.

Mattiase sõnul toimus suurem kaadrivoolavus juba aprillis ja mais, misjärel kaasati renditööjõudu. Samuti anti lootust, et tootmisüksused vahetavad juriidist omanikku ilma, et töökorralduses märgatavaid muudatusi tekiks.

Muhu Leiva juhataja Martin Sepping kinnitas Rahageeniusele, et pankrotiplaan käis tõepoolest laualt läbi, kuid praegu pole see siiski enam kavas. “Selline mõte tõesti laual oli, aga pole siiski tõsiseltvõetav ja teostatav,” sõnas ta.

Edasi plaanitakse minna läbi ettevõtte saneerimise. “Loodan, et see on teostatav plaan. Saneerimisavalduse plaanime esitada lähipäevil,” ütles Sepping.

Kes ei tea, mis on saneerimine, siis sisuliselt tähendab see pankroti vältimist läbi võlausaldajate nõuete vähendamise või ajatamise. Saneerimisavaldus esitatakse kohtule, misjärel saab firma 60 päeva kaitset võlausaldajate nõuete eest. Selle ajaga peaks aga ettevõte esitama saneerimiskava, ehk siis kuidas firma planeeritakse makseraskustest päästa.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.