Sisuturundus

3 viisi, kuidas saab ärimaailmas plokiahelat kasutada

Krüptovaaluta Bitcoin massidesse toomisel kaasnes sellega veel üks väärtuslik leiutis. Plokiahel tegi võimalikuks selle turvalise kaevandamise ning andmete salvestamise.

Taolise sõltumatu hajutatud andmebaasi kasutusele on aga aja jooksul leitud mitmeid rakendusi ning plokiahela kaasamine muutub aina populaarsemaks. Kus sellest kasu lõigata?

Plokiahel ja rahvusvahelised maksed

Plokiahela kaasamisel maksete tegemisse, mis toimuvad rahvusvaheliselt, on neid võimalik teha ülimalt turvaliselt ning soodsalt. Tänu süsteemi ülesehitusele on võimalik makseid teostada ka ilma pankasid kaasamata.

Paljude ettevõttete rahvusvaheline töötajaskond võib neile palga maksmise erinevate asukohtade tõttu keerulisemaks muuta. Plokiahela kasutuselevõtt aitab aga hõlbustada rahvusvahelist palga maksmist. Juba on olemas mitmeid teenusepakkujaid, kes sellist võimalust pakuvad.

Plokiahel ja nutikad lepingud

Tänu oma ülesehitusele võimaldab plokiahel luua lepinguid, mille sisu on turvatud ning seda pole võimalik muuta. Samuti on võimalik Smart Contracts nimelise funktsionaalsuse abil ka äriprotsesse automatiseerida.

Näiteks on sellises ettevõtted, kellel on palju koostööpartnereid ning omavahelisi suhteid ohjatakse lepingute abil. Või miks mitte kinnisvaramaaklerid, kes regulaarselt klientidega lepinguid sõlmivad.

Lisaväärtusena võimaldab nutikate lepingute mehhanism ka näiteks osapooltele lepingute sisu edastada nii, et tundlikut infot ei avalikustata.

Plokiahel tarneahelas

Suurt potentsiaali omab plokiahela tehnoloogia kasutus ka tarneahelates. Näiteks saab selle abil oluliselt paremini korraldada tootmisettevõtte ja komponentide tarnijate omavahelist koostööd.

Selline süsteem võimaldab paremini jälgida mahtude vooge ja nende võimalikke tarneraskusi ning tagada komponentide kvaliteeti.

Näiteks on meditsiini valdkonnas ülioluline, et tarnitavad komponendid pärineksid usaldusväärsetest allikatest ning oleksid kvaliteetsed. Plokiahela kaasabil süsteemi ülesehitamine aitab seda tagada.

Juba loetud nädalate pärast!

14.-15. oktoobril toimub Tallinna Kultuurikatlas CryptoFin konverents, mille raames jagavad oma ainulaadseid teadmisi plokiahela tehnoloogiate kasutuse ja trendide kohta sellised maailma esperdid nagu Olivier Rikken, Philipp Sandner, Matthew McGraw, Dr. Zoltan Toth, Michelle Chuvinga, Galya Westler, Taha Sajid ja Erol User.

CryptoFin konverentsil saab teada:

– kuidas saab kasutada plokiahela tehnoloogiat äri edendamisel
– millesed on edukad näited plokiahela tehnoloogia kasutamisel
– kuidas “smart contract” muudab erinevaid ärimudeleid
– mis asi on DAO ja milline on selle potentsiaal
– kas plokiahela tehnoloogial põhineval eurol on tulevikku
– milline on plokiahela tehnoloogia tähtsus valitsuste ja arenevate turgude jaoks

Kui oled huvitatud plokiahela tehnoloogia potentsiaalist ja tuleviku trendidest, siis 14.-15. oktoobril toimub erakordne rahvusvaheline konverents CryptoFin.

Osta piletid kohe! Kasutades promokoodi “GEENIUS” saad piletid 15% odavamalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.