5 suurt müüti Bitcoini kohta

Suurest populaarsusest tingituna on Bitcoiniga aja jooksul seotud mitmeid müüte. Enamasti on neil negatiivne alatoon, kuid neid on võimalik kergesti ümber lükata. Toome välja mõned enamlevinud müüdid, mida inimesed kipuvad uskuma, kuid millel tõepõhja all pole.

Bitcoin pole turvaline

Bitcoini loomisel pöörati erilist rõhku sellele, et krüptovaluutat oleks turvaline kasutada. Üheks selliseks mehhanismiks on plokiahel, mis tänu matemaatilistele algoritmide kasutamisele on loodud igasuguste andmete muutmist tõkestama.

Bitcoini turvalisuse kohta räägib ka fakt, et süsteemi pole kunagi suudetud sisse häkkida ning tänu ülimale keerukusele seda tõenäoliselt kunagi ka ei tehta.

Bitcoin on lihtsalt pettus

Paljud suhtuvad krüptovaluutadesse eelarvamuse ja ettevaatlikkusega ning tihti tembeldavad neid ka suureks pettuseks. Kuid tähele tuleb panna, et krüptovaluutasid on väga palju ning isegi kui mõned neist on olnud pettustega seotud, ei tähenda see automaatselt, et igaühe puhul neist on tegemist kahtlase äriga.

Kindlasti ei saa välistada Bitcoiniga seotud pettuste või skeemide otsa sattumist, kuid halbu otsuseid tehakse finantsmaailmas ka tavavaluutaga kaubeldes. Siin tuleb inimestel lihtsalt pea selge hoida ning kahtlaste investeerimisvõimaluste riske õigesti hinnata.

Bitcoin on anonüümne

Levinud on väärarusaam, et Bitcoini kasutamine on anonüümne ning tänu sellele kasutatakse seda paljuski hämarate tehingute tegemiseks. Tegelikkus on aga vastupidine.

Tänu kasutusel olevale süsteemile on kõik tehingud salvestatud plokiahelasse. Kuigi sisestatud kanded on anonüümsed, on iga kanne seotud kindla krüptotaskuga (wallet), mida saab omakorda seostada kindla kontoga, kellel on olemas ka omanik.

Bitcoine saab osta ainult terve tüki kaupa

Kõik kes arvasid, et Bitcoine on võimalik osta ainult ühe tüki kaupa, on eksiteel. Nii nagu näiteks euro koosneb 100-st sendist, jaguneb ka Bitcoin väiksemateks osadeks, millega kaubelda saab. Neid nimetatakse satoshideks ning ühe sellise väärtus on 0,0000000001 Bitcoini.

Selline jaotus teeb Bitcoini väga paindlikuks ning võimaldab igaühel kaubelda vastavalt soovile ja vajadusele kas suurtes või väga väikestest kogustes.

Bitcoin pole päris raha

Paljude jaoks seostub raha omamine füüsilise paberiga rahakoti vahel või madratsi all. Bitcoin ja teised krüptovaluutad selles osas võistelda ei saa, kuna tegu on puhtalt digitaalse maksevahendiga.

Tegelikult saab tänapäeval väga paljudes kohtades Bitcoine kasutada arvete maksmiseks ning ülekandeid selles valuutas sooritada. Aina enam ettevõtteid ja ärisid loovad võimalusi, et Bitcoini kasutamist tavaelus veelgi mugavaks muuta.

Osta piletid kohe! Kasutades promokoodi “GEENIUS” saad piletid 15% odavamalt.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.