Black Friday on tagasi: hoia silmad lahti ja haara võimalustest

Ikka juhtub, et mõni ese läheb ootamatult katki, lapsed on riietest välja kasvanud või on endal aeg garderoobi uuendada. Või tahad täita ammust unistust ja näed poes midagi, milleta tunned, et hakkama ei saa.

Tegelikult teame ju, et pea kõigile meeldib vahel osta ilusaid asju ning milline aeg oleks selleks parem kui mitte Black Friday ehk Must Reede.

Hea võimalus säästmiseks

Vanasti oli Black Friday tuntud pigem välismaal, aga nagu Halloweengi on see hakanud levima ka Eestis ning praegu on tõenäoliselt üsna vähe inimesi, kellele sõnapaar Black Friday mitte midagi ei ütle. Black Friday on suurepärane võimalus sooritada ostud, mida ammu planeerinud oled ning ka niisama netiavarustes ringi vaadata, et leida suurepäraseid pakkumisi.

Üks levinumaid asju, mida alati ostetakse ning midagi alati ka vaja läheb, on riided. Kui soovid uuendada enda garderoobi või on lapsed taas riietest lootusetult välja kasvanud, tasub Mustal Reedel kindlasti silmad lahti hoida, sest pakkumisi on palju ja need on suurepäraseid. Kui tegeled igapäevaelus kulude-tulude kirjapaneku ning säästliku eluviisi järgimisega, siis tea, et üks hea võimalus säästmiseks on Black Friday.

Must reede ei sündinudki ostupühana

Muide, kas teadsid, et esialgu polnud Black Friday ehk Must Reede üldse seotud ostlemise ega kampaaniatega?

Tegelikult sai Musta Reede traditsioon alguse 1950. aastatel Philadelphias kaose järgi, mille tekitasid töötajad tänupüha järgsel päeval, kui helistasid massiliselt tööandjatele, et puuduvad haiguse tõttu. Nii said nad 4-päevase pika nädalavahetuse, kuid tööandjad olid püstihädas. Sellest tuligi nimetus Must Reede. Alles mõnda aega hiljem sai tänupüha järgsest massilisest “streigist” jaemüügi pidupäev, kuid muutuste täpset aega ei osata tagantjärele enam täpselt öelda.

Nüüdsel ajal tähendab Must Reede aga tõepoolest omaette pidupäeva, mis on laienenud kõikvõimalikesse eluvaldkondadesse – riided, tehnika, haridus, reisimine ja palju muud.

Meie kliimas on väärt riided lausa kohustuslikud

Nagu juba mainitud, on Must Reede suurepärane aeg näiteks oma garderoobi uuendamiseks. Sel päeval leiab kauplustest üle maailma tuhandeid pakkumisi ning nende juurde on loomulikult saada ka hea hinnaga aksessuaare.

Muuhulgas ei tasu unustada, et talv on käes ja Black Friday on suurepärane võimalus soetada endale uus talvejope või paar korralikke kvaliteetseid talvesaapaid ülimalt soodsa hinnaga. Eesti ilm on teadagi muutlik ja salakaval, seega on hästi varustatud garderoob siin maailmanurgas vaat et lausa kohustuslik.

Sel päeval tasub pilk peal hoida ka kõigel, mis kuulub garderoobi uuendamise juurde – jalanõud, aksessuaarid ja muu taoline.

Aksessuaaride hulgast leiad Mustal Reedel soodushinnaga kõige erinevamaid tooteid, olenemata sellest, kas vajad uut rahakotti või oled mõelnud valida puhkuseks välja uued päikeseprillid. Muidugi leiab hea hinnaga ka jalanõusid ja pole vahet, kas oled mõelnud uutest matkasaabastest, kvaliteetsetest talvesaabastest või otsid jalavarje lapsele, kes on eelmistest kingadest välja kasvanud.

Just Must Reede on see päev, kus tasub silmad lahti hoida javõimalustest kinni haarata. Teadupärast on Must Reede päev, mida on salamisi oodanud kõik. Tasub olla teadlik ostja ja varakult valmis mõelda ning planeerida, milliseid oste sel päeval teha ning mida vaja läheb.

Black Friday on peaaegu uus tähtpäev, mida naudivad nii suured kui väikesed. Mugavat ja toredat ostlemist!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.