Eestis kogub populaarsust taaskasutamine: e-pood Vintagebazar pakub laias valikus kvaliteetseid kasutatud rõivaid

Kuigi kaubanduskeskused tehakse taas lahti ning poodides on võimalik taas ostlemas käia, on saanud trendiks tellida riideid e-poodidest. Lääne-Euroopas on juba ammu tavaline, et palju soetatakse kasutatud rõivaid ja nüüdseks on see trend kogumas populaarsust ka Eestis. 

“Internetist ostmine on pandeemia ajal hüppeliselt kasvanud ning tarbimisühiskond nõuab aina suuremat valikut,” selgitab e-poe Vintagebazar kaasasutaja Alex-Andre Viik, miks loodi kauplemisplatvorm, mis aitaks ühtlasi kaasa keskkonnasäästlikkusele.

Vintagebazar pakub Viigi sõnul klientidele kvaliteetseid kasutatud rõivaid, mida müüvad nii eraisikud kui ka suuremad ettevõtted. 

Riideid saab müüa igaüks

Põhimõte on lihtne – kõik, kes soovivad saada lahti seisma jäänud riietest, saavad need Vintagebazari e-poes müüki panna. Valik on lai ning muuhulgas leiab e-poest ka kaubamärke, nagu Armani, Adidas või Ralph Lauren.

“Eesti turg jääb sageli liiga väikseks ja siin saab appi tulla Vintagebazar,” kinnitab e-poe kaasasutaja Alex-Andre Viik.Foto: Vintagebazar

“Meie eesmärk on teha kauplejate elu kergemaks, et oleks üks platvorm, kus enda tooteid müüa,” selgitab Alex Viik. “Pakume kataloogi, kus on koos erinevad kaupmehed, kes pakuvad kasutatud riideid.” 

Pakkide saatmine on aina odavam ning postifirmad tegutsevad üle Skandinaavia. “Selline turg on ärimehele väga kasulik,” nendib Viik. Ta on rääkinud nii kauplejate kui klientidega, kes on tunnistanud, et Eesti turg jääb paraku sageli liiga väikseks. 

Seepärast on Vintagebazari eesmärk ühendada kaupmehed ja ostjad üle Baltikumi ja Skandinaavia. Praegu on turg veel Eesti piires, kuid juba maikuus laieneb ettevõte ka Soome ja Lätti. See tähendab, et kliendid saavad visata pilgu peale naaberriikide kaubavalikule ning kaupmeestel avaneb võimalus müüa tooteid välismaale. 

“Me ei ole seadnud kindlaid kriteeriumeid, millises seisus peaksid rõivad olema, kuid võime öelda, et seni on meil kauplejatega vedanud – müüakse vastutustundlikult, ainult korralikke tooteid,” sõnab Viik. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.