Sisuturundus

Hinnatõusu peatumist ei ole ette näha: missugused on muutunud maailmas alternatiivsed kinnisvarasse investeerimise võimalused?

EstateGuru investorsuhete koordinaator Kairi Veere ütleb, et kinnisvara hinnatase on nii Eestis kui mujal maailmas väga kõrgele tõusnud.Foto: Krõõt Tarkmeel

Kriisi algusest on möödas pea poolteist aastat ja kõigil on tulnud kohaneda uute oludega. Nii on igas valdkonnas ning nagu mistahes aegadel, on majanduses alati kriisist võitjaid ja neid, kes sunnitud uue lehe keerama ning otsast alustama.

Kinnisvarasektor on võitjate poolel ning spetsialistid ei näe veel kuskil ülekuumenemise märke. Sektori stabiilset kasvu lubab eeldada üha kopsakamate pangahoiuste määr ning lisapanusena sügisel II pensionisambast väljuv ja paigutust otsiv ligi 1,3 miljardit eurot. Ennustuste kohaselt on väärtpaberi- ning kinnisvaraturg erinevalt teistest varaklassidest oma riski- ja tulusuhte ning likviidsuse tõttu esmaeelistused.

Tugevas taganttuules liigub ka EstateGuru, olles täpselt nii edukas, kui edukad on kliendid. EstateGuru investorsuhete koordinaator Kairi Veere ütleb, et kuna kinnisvara hinnatase on nii Eestis kui mujal maailmas väga kõrgele tõusnud, puudub paljudel investoritel vajalik kapital otseinvesteeringu tegemiseks. Ta lisab: “Juriidiliselt on ka üsna keerukas soetada kinnisvara väljaspool riigi piire. Hinnatõusu peatumist ei ole ette näha, sest vaba raha hulk, mis paigutust otsib, suureneb pidevalt.”

Otseinvesteering vs ühisrahastuse kaudu osalus kinnisvarasektoris

Investorite seas näikse olevat kaks tugevat eelistust, kus tootlust otsitakse, üks on väärtpaberiturg ning teine kinnisvara. Veere sõnutsi nähakse mõlemas valdkonnas kuumenemise märke, kuid otsest põhjust trendi muutumiseks ei osata samuti välja tuua.

Hinnatõus on kinnisvara sektoris toonud üüritootlust investori jaoks allapoole. 

Vähetähtis pole seegi, et objekti haldamisega on päris palju vaeva. Palju kajastust on leidnud näiteks ebaõnnestunult valitud üürnikud, kes paremal juhul on sattunud makseraskustesse, halvemal juhul isegi objekti pahatahtlikult kahjustanud.

Veere sõnutsi lahendab EstateGuru platvorm nimetatud takistused. “Kinnisvarasektori hinnatõusust saab kasu lõigata juba 50 eurost alates ning meie kaudu on võimalik ilma suurema vaevata investeerida kaheksasse erinevasse riiki.”

Tähtis on teada ja vältida riske

Tema sõnutsi on iga investeeringu puhul väga tähtis, et lisaks ahvatlevale tootluse prognoosile, teatakse ka raha paigutamisega seotud riske. Riskide hajutamise mõttes ongi turvalisem omada portfelli, kus kinnisvarasektor kenasti esindatud ja nii osaleda ühisrahastuse kaudu.

Erinevalt teistest teenuse pakkujatest on Veere sõnul EstateGuru platvormil eranditult igale laenule seatud notaris investorite kasuks hüpoteek. Juhul, kui laenuprojekti tabavad ootamatused või ebaõnnestumine, siis hüpoteegi realiseerimise kaudu saab tagada investoritele investeeringu tagastuse.

EstateGuru platvormil investeerimise kasuks räägib veel üks vägagi oluline fakt – kogu põhjalik eeltöö, laenu ja laenaja tausta- ning riskiuuring, on investori eest juba tehtud. Viimastel aastatel on palju panustanud pakutavate projektide üldisele kvaliteedile ja sellele, kuidas halvima stsenaariumi korral raskusesse sattunud ettevõtet aidata ja investorite rahastatud laenu teenindada.

Eriti mugav on seadistada EstateGuru konto all automaatne laenupakkuja rakendus Auto Invest, mis täpselt investori seatud kriteeriumite alusel portfelli ise investeeringu teeb. Nii võib juba paari kuuga saada mõistlikult hajutatud kinnisvaralaenude portfelli, mis toodab lisaraha ilma suurema vaevata.

Rakendus sarnaneb pankade pakutava väärtpaberite kasvukontoga, kuid erinevalt kasvukontost ei ole Auto Investil tehingutasu ega püsikulu. Lisaks tagab Auto Invest seadistus selle, et platvormile ilmuvast projektist investorite suure huvi ja kiiruse tõttu ilma ei jäädaks. Samal ajal jääb manuaalne paigutus erinevatesse projektidesse alati võimalusena alles.

Rohkem infot investeerimisvõimaluste kohta leiab veebilehelt estateguru.co.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.