Kapsareeded ja tervislikud soodukad: pood hoolitseb selle eest, et sa rohelisest kraamist ükskõikselt mööda ei jalutaks

Püsikliendid on ammu tähele pannud ja fännavad Rimi tervisereedeid – töönädala viimasel päeval saab püsiklient mis tahes rohelist ja värsket kaupa 15 protsenti odavamalt.Foto: Laura Oks

Teoorias oleme kõik tugevad ja teame, et toit peab olema tervislik ja tasakaalus. Aga kui tihti meie ostukorvist värsket ja tervislikku toidukraami tegelikult leiab? Motivatsiooni pakub Rimi oma uudse lähenemisega, mis loodetavasti muudab helgemaks ka Tervise Arengu Instituudi järgmise uuringu tulemused. 

Iga nädal saab Rimi kauplustes hea hinnaga osta viit puu- ja köögivilja. Poeskäiku jagub ka üllatusi, sest valik pole kogu aeg ühesugune. “Jälgime, et nende konkreetsete kaupade hind oleks võrreldes konkurentidega soodsam,” selgitas Rimi ostujuht Maris Rannus. “Igal nädalal valime uued viljad, mida kliendile soodsalt pakume.”

Püsikliendid on ammu tähele pannud ja fännavad Rimi tervisereedeid – töönädala viimasel päeval saab püsiklient mis tahes rohelist ja värsket kaupa 15 protsenti odavamalt. Soodustus kehtib kõigile tavahinnaga puu- ja köögiviljadele (v.a Talu Toidab puu- ja köögiviljadele). Enne ostu tuleb lihtsalt kaupluse terminalis, äpis või sinurimi.ee personaalsel kontol sooduskupong aktiveerida ja kassas Rimi kliendikaart esitada.

“Tervisereedest peetakse lugu. Seda näitab tõsiasi, et Rimist ostetakse värskeid vilju kõige rohkem just reedeti. Kliendid hindavad meie enam kui neljasajast erinevast kaubast koosnevat värske taimse kauba sortimenti väga ja teavad, et reedeti on võimalik puu- ja köögivilju toidulauale soodsamalt soetada,” lisas Rannus.

Rimi statistika näitab, et soodushinnad tõid mullu inimeste ostukorvidesse palju rohkem köögivilju kui varem. “Aastatagusega võrreldes osteti rohkem pea kõiki puu- ja köögivilju. Kõige enam kasvas huvi pehmete puuviljade ja luuviljaliste vastu (+41%). Ka viinamarjade (+31%) ja marjade (+30%) osakaal kasvas jõudsalt,” rääkis Rannus.

Eestlane on närb köögiviljasööja

Paraku pole eestimaalased ikka veel kõige suuremad köögi- ja puuviljade sõbrad, kuigi toidusoovituste järgi peaks iga päev sööma vähemalt 300 grammi köögi- ja 200 grammi puuvilja. Kahe aasta tagune Tervise Arengu Instituudi uuring näitas selgelt, et vaid 8 protsenti eestimaalastest tarbib värsket taimset toitu piisavalt. 

Eriti nukker on olukord eakate seas, kelle toitumisharjumused võiksid olla tänasest oluliselt tervislikumad. Näiteks 65–74-aastastest inimestest sööb minimaalse vajaliku koguse puuvilju ja marju 38 ja köögivilju koguni vaid 8 protsenti neist. Rimi ongi mõelnud ka eakatele inimestele – esmaspäeviti on kogu kaup pensioniealistele täiendavalt 10 protsenti soodsam.

Rohkem kui 60 protsenti Talu Toidab kaubavalikust kannab ökomärki, mis tähendab, et tegemist on mahetootega.Foto: Laura Oks

Talupood kaupluse sees

Head ja tervislikku toidukaupa leiab ka Rimi Talu Toidab müügialadelt. Need on justkui väikesed talupoed suurte kaupluste sees, mille lettidel müüakse vaid Eesti talude ja väiketootjate kaupa. Rohkem kui 60 protsenti Talu Toidab kaubavalikust kannab ökomärki, mis tähendab, et tegemist on mahetootega.

Talu Toidab aladelt saab aastaringselt osta teravilja- ja pagaritooteid, mune, maiustusi, mett ja taimeteesid, hoidiseid, suvel ka värskeid maitsetaimi, marju ja palju muud. Suuremates kauplustes müüakse ka piima-, liha- ja kalatooteid ning köögivilju. Muide, mahemunad on kogu Talu Toidab kaubavalikus üks enimmüüdavaid kaupu!

Rimi peabki oma tugevuseks tervislikku kaubavalikut, kvaliteetseid puuvilju ning mitmekesist valikut omatooteid. Plussiks on seegi, et iga püsiklient saab kaupluses käies oma ostuharjumustel silma peal hoida ja vajadusel tervislikumaks korrigeerida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.