Koristamine tundub keeruline? 9 lihtsat viisi, kuidas muuta see kergemaks

Kodus vajalike, kuid igavate tööde nimekiri on parasjagu pikk, kuid lahendus võib peituda mõnes lihtsas nipis, mis lisavad ebameeldivatele töödele pisut positiivseid tundeid.Foto: Shutterstock

Korras kodu teeb meele rõõmsaks, kuid kas koristamise ajal on võimalik õnnelik olla?

Kodus vajalike, kuid igavate tööde nimekiri on parasjagu pikk, kuid lahendus võib peituda mõnes lihtsas nipis, mis lisavad ebameeldivatele töödele pisut positiivseid tundeid.

Toidukaupade ja igapäevaste e-kaupade pood Barbora.ee pakub välja 9 praktilist nõuannet, kuidas muuta kevadine suurpuhastus valutumaks.

Kodu koristamise saladusi, mis hõlmavad nii ökoloogilist teadlikkust kui ka näiteks koristamiseks sobilike kuufaaside valimist, on palju, kuid seekord pöörame rohkem tähelepanu veidi praktilisematele koristama motiveerivatele nõuannetele.

Tee tööst mäng

Sõltumata vanusest on mängud alati lõbusad. Seetõttu küsime, et miks mitte muuta koristamine mänguks?

Näiteks kogu kõigepealt teatud värvi või teatud kategooriasse kuuluvad asjad kokku. Voldi pesu teatud aja jooksul ning pane kappi. Pese põrandad, liikudes kindla geomeetrilise mustri järgi.

Võimalusi on palju ja pärast sellist mõtteharjutust ning selle järgi tegutsemist ei saa justkui arugi, et teed tegelikult üsna tüütut tööd.

Inspireerivad puhastusvahendid

Mis oleks, kui kasutaksid tavapärase harja või tolmuimeja asemel uusi tehnoloogiaid – juhtmevaba käsitolmuimejat või auruharja? Proovi leida enda jaoks kõige mugavamad puhastusmeetodid, mis motiveerivad sind koristama.

Loomulikult ei ole vaja kohe ja mõtlematult kulutada raha kalli kodutehnika ostmisele – alustada võid ka inspireeriva lõhnaga seebi ostmisest.

Taustal lemmiksari või telesaade

Ühenda kasulik praktilisega! Kodu koristades lülita sisse oma lemmiksari või telesaade. See on suurepärane viis ühendada tolmupühkimine võimalusega vaadata uuesti juba tuttavaid filme ja sarju või teha algust täiesti uute avastamisega.

Treening kehale

Põhjalik kodukoristusseanss on ühtlasi ka treening. Kui lisad tavapäraste korrastamis- ja pühkimistööde kõrval nimekirja ka mõned praktilised ülesanded, muutub igav tolmupühkimine korralikuks kogu keha treeninguks.

Näiteks tee 30 sekundit hüppeid iga kord, kui imed ruumi tolmuimejaga või lõpetad koristustöö. Mõelge sellele, et koristamine annab võimaluse viia ennast enne suve rannavormi – ehk on see lisamotivatsioon teha kevadpuhastust lausa mitu korda nädalas.

Kaasa lapsed

Laste kaasamine maja koristamisprotsessi annab hindamatut kasu! Selle kõige raskem osa on välja mõelda, kuidas seda teha. Üks võimalus on järgida esimest soovitust ehk muuta koristamine mänguks, kuid sellel on lühiajaline mõju.

Pikaajalisem mõju on näiteks sellele, kui koostad igapäevaste koristustööde nimekirja, mille täitmise eest premeerid lapsi näiteks kleepsuga iga kord, kui koristusülesanne on tehtud. Viis kleebist võrdub kupongiga “veel viis minutit telefonis”. See on sinu võimalus kehtestada reegleid, lastele annab aga eesmärgi, mille nimel pingutada.

Kuula saateid või audioraamatuid

Audioraamat, podcast huvitaval teemal, lemmik YouTube’i kanal, Spotify esitusloend või kõne sõbrale – tee oma valik ja kuula koristamise ajal saateid või “loe” raamatuid.

Vaikuses koristada on väga keeruline, eriti kui pead suure maja ühe päevaga korda tegema. Nii-öelda helipõhine lähenemine puhastamisele on suurepärane viis, kuidas kaotada ajataju ja kindlustada, et teed puhastustööd ära ülehelikiirusel.

Lõõgastav keskkond

Raske on ette kujutada, kuidas ühendada kodu koristamine lõõgastumisega, kuid see polegi nii võimatu.

Kuidas oleks, kui süütaks lõhnaküünlad, kannaks mõnd nostalgilist rõivatükki ja kuulaks koristamise taustaks oma lemmiklaule? Loo koristamise ajaks endale meeldiv keskkond – selles pole midagi halba, kui muudad kodu korda tegemise teadlikult veidi lõõgastavamaks, kui see tavapäraselt on.

Ajapiirang

“See ei lõpe kunagi,” on paljudel tahtmine öelda, kui mõtted lähevad lõputule tolmupühkimisele investeeritud ajale. Kuid sellest lootusetust olukorrast on väljapääs!

Määra puhastusprotsessi ajalimiit, näiteks üks tund puhastamist, millele järgneb tund oma lemmiktelesaate vaatamist. Või kuluta kogu laupäev koristamisele, kuid lepi endaga kokku, et kõik, mis pole kella 18-ks tehtud, teed järgmisel koristuspäeval.

Enese hellitamine

Tähistada tuleks iga eluhetke, muu hulgas ka läikivat maja pärast korralikku kevadist suurpuhastust. Premeeri end lõõgastava vannihoolduse ja maitsva šampanjaga või telli hõrgutisi veebipoest, et saaksid pärast pikka koristuspäeva nautida midagi head.

Barbora.ee on Eesti juhtiv toidu- ja majapidamistarvete veebipood, mis pakub kohaletoimetamist Tallinnas, Tartus ja nende lähiümbruses. Vali endale sobivad koristustarvikud Barborast ja need tuuakse sulle koju kätte!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.