Kuidas alustada hommikut? Soovitused hea päeva alguseks

Kui ärkamine ei tule lihtsalt, võid proovida mõningaid tegevusi, et see sujuks kergemini.Foto: Shutterstock

Hommikul ärkamine ei ole kõikide jaoks ühtemoodi lihtne. Küll aga saab seda kergemaks muuta, kui luua endale hommikuks hea rutiin. Selgitame lähemalt, kuidas oma päeva alustada ja milliseid tegevusi hommikuse rutiini sisse võtta. Kõigeks selleks vajaliku leiad Kaup24 ja Hansaposti tootevalikutest. 

Kuidas hommikul kergemini ärgata?

Kas hommikul aitab lihtsamalt ärgata see, kui äratuskell heliseb või tuleks hoopis ärgata loomuliku valguse peale üles? Millal minna magama, et hommikul ei tunneks end unisena? Need on vaid mõned küsimused, mida inimesed võivad oma unerežiimiga seoses uurida.

Seda, millal täpselt magama minna ja mis kell ärgata ei ole nii kerge öelda, küll aga on mõningaid universaalseid soovitusi, mis võiksid toimida ja muuta hommikul ärkamise kergemaks. Kõige olulisem võtmesõna on selle juures väljapuhkamine. Ehk kui sa oled hästi maganud ja end korralikult väljapuhanud, siis hommikul on värske olla.

Kõige olulisem põhimõte, mida soovitatakse järgida, on panna paika kellaaeg, millal minna igal õhtul magama ja seda ka päriselt teha. Sama kehtib ka ärkamisega – arvestada tuleb, et uni kestaks umbes 7–8 tundi ning oma äratuskell tuleb panna helisema just sel ajal, kui unetunnid saab täis. Oluline on ka see, et kogu nädala vältel tuleb minna magama ja ärgata umbes samal ajal. Nii kujuneb unerežiim, millega keha harjub ära.

Soovitused hommiku rutiini loomiseks

Pärast äratuskella helisemist on aeg ärgata. Kui ärkamine ei tule sinu jaoks lihtsalt, siis võid proovida järgmiseid tegevusi, et paremini end üles äratada.

  • Pane pärast ärkamist mängima muusika, oma lemmik podcast või lihtsalt raadio. Selle taustal on hea alustada enda päeva ja lasta kehal ning vaimul ärgata.
  • Võta klaas vett ja joo seda. Paljud inimesed ei joo öö jooksul ja viimasest vee tarbimisest on möödas pikk aeg.
  • Karastav dušš aitab hästi ärgata: mine pessu ja kasuta ilutooteid, et oma ilurutiiniga alustada ning hommikul end poputada. Paljud naised on lisanud enda hommikurutiini osaks ka näomassaaži, mis aitab värskendada näoilmet ja vähendada turseid.
  • Suurepäraseks harjumuseks on ka liikumine, olgu selleks siis jalutamine õues, võimlemine toas või hoopiski hommikujooga.
  • Ära unusta hommikusööki – see on päeva kõige olulisem söögikord ja võiks olla võimalikult rikkalik, et saaksid uuele päevale vastu minna. Veendu, et sinu hommikusöök sisaldaks nii värskeid saaduseid kui ka valku. 

Loo magamiseks head tingimused

Selleks, et uni oleks kvaliteetne ja hea, soovitame vaadata üle ka enda magamiskeskkonna.

  • Milline on sinu voodi ja madrats – kas madrats toetab kogu sinu keha piisavalt ja sa saad sellel hästi magada? 
  • Oluline on ka voodipesu. See ei tohiks olla ebamugav ehk tekitada liiga palavat magamiskeskkonda. Sel põhjusel tasub eelistada looduslikest kiududest valmistatud voodipesu.
  • Toa temperatuur võiks olla umbes 20 kraadi ning õhuniiskus 40–60 protsendi vahel. See on optimaalne vahemik, mis tagab hea uinumiskeskkonna.
  • Kui valgus segab magamist, siis kata aknad valgustpimendavate kardinate või ruloodega.
  • Õhuta enne magamaminekut magamistuba.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.