LEI ehk Legal Entity Identifier on ülemaailmne 20-märgiline kood, mille abil juriidilisi isikuid identifitseerida. Iga kood antakse välja vaid korra, toimides ettevõtte jaoks sealjuures täiesti unikaalse tunnusnumbrina aktsia- ning võlakirjaturgudel.

Mis on LEI Register?

Eestis tegutseb ettevõte LEI Register, kes on tänaseks saanud üheks viiest maailma kõige suuremaks LEI koodide müüjaks. LEI Register müüb LEI koode kokku 31 erinevas riigis ning pakub võimalust tegelda igal ühel LEI-de edasimüügiga enam kui 200-s riigis läbi LEIAdmini platvormi. Tegu pole mitte ainult platvormiga, vaid ka kliendituge ja turundusabi pakkuva programmiga.

Miks seda vaja on?

Kuigi LEI kood pole firma tegemisel nõutud, võib pank või börsimaakler seda tehingu tegemisel isiku tuvastamiseks vajada. Samuti kasutatakse seda väärtpaberitehingute raporteerimisel, tekitades olukorra, kus finantsteenust pakkuval ettevõttel pole võimalik oma kliendiga tehingud LEI numbri puudumisel läbi viia. Seega toimib LEI-number tehingusse astumise eeldusena.

LEI number on vajalik ka siis kui ettevõte soovib osaleda ühel või teisel viisil Euroopa finantsturgudel, FOREX turul ning kaubelda tuletisinstrumentidega. Tasub aga meeles pidada, et LEI numbri nõue ei rakendu eraisikutele. LEI numbreid väljastab G20 riikide poolt asutatud GLEIFi katuseorganisatsioon.

Peatselt võime näha LEI-koodi ka hoopis uutes valdkondades, nagu näiteks LEI koodi ühendamine SSL-sertifikaadiga ning veebilehtede turvamärgistel.

Kuidas LEI-koode leida?

LEI koode aitab täpsemalt otsida LEI-search.info nimeline lehekülg. Sealt võivad potentsiaalsed kliendid omale kergesti sobiva hinnaga LEI koodi leida, vaadelda nende keskmist töötlemisaega, makseviisi ning valida ka sobiva keelega LEI koode müüv veebileht. Legal Entity Identifier tabel on sorteeritav registreerimishinna, pikendamise hinna või keskmise töötlemisaja järgi.

LEI Register tegutseb järgnevates riikides ning pakub teenust nii Eesti kui sealsete kohalike ettevõtete jaoks.

Australia

Austria

Bulgaria

Belgium

Czech Republic

Canada

Denmark

Estonia

Finland

France

Germany

Hong Kong

Hungary

India

Ireland

Italy

Luxembourg

Latvia

Lithuania

Mexico

Netherlands

Norway

Poland

Portugal

Romania

Spain

Singapore

Sweden

Switzerland

UK

USA

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.