LEI koodi kasutuselevõtuga kaasnevad ärilised hüved

Laialdane LEI koodide kasutuselevõtt vähendab oluliselt finantstehingutega kaasnevaid äririske.Foto: Shutterstock

LEI koodide arv on pidevas kasvutrendis üle kogu maailma. Unikaalsed 20-kohalised koodid on nüüdsest seadusega kohustuslikud eri ettevõtete jaoks Euroopas, Põhja-Ameerikas, Austraalias ja Aasias. LEI taotlemine on paljudel juhtudel kohustuslik, kuid sellega kaasnevad ka olulised ärilised eelised ettevõtete jaoks.

Kõrgem efektiivsus

Rahvusvahelise LEI koodide katuseorganisatsiooni GLEIF (Global LEI Foundation) raport toob välja olulised kitsaskohad, millega pangad igapäevaselt üle maailma silmitsi seisavad.

Enam kui pooled uuringus osalenud panga töötajatest tõid välja, et uute ettevõtete kaasamise protsessi muudab keerukaks ja ajamahukaks, just potensiaalsete klientide kohta usaldusväärse info leidmisega kaasnevad väljakutsed. Paljudes suurfirmades on tuhat või rohkem täiskohaga töötajat, kelle ülesandeks on klientide kaasamine ning nende informatsiooni haldamine ja vastavalt vajadusele värskendamine. See on hea näide, kui ajamahukas protsess ainuüksi info haldamine võib firma jaoks olla. Rahvusvaheline LEI andmebaas vähendab oluliselt ettevõttete kliendituvastusega seotud koormust.

Väiksemad kulud

LEI koodid vähendavad ettevõtete kaasamisega seotud kulusid keskmiselt 10% võrra, mis tähendab ligi 3,5% väiksemaid kapitaliturgude tehingukulusid ainuüksi pangandussektoris. Valuutavääringus tähendab see ligi 150 miljoni euro säästmist. Seejuures, on see vaid osa võimalikest laiematest säästmisvõimalustest.

Oluline on välja tuua ka töötajate vähenenud ajakulu, mis vastasel juhul kuluks informatsiooni haldamise ja uuendamise peale. Lisaks kulud, mis on seotud usaldusväärsete andmete leidmise protsessiga. Ligipääs LEI koodide andmebaasile, kus firmade andmed on alati ajakohased, on ja jääb olema tasuta.

Paranenud kliendikogemus

GLEIF-i andmeil on kaks viiest vanem-müügispetsialistist mures potentsiaalsete klientide kaotamise pärast nende kaasamise protsessi vältel. Seda eelkõige tulenevalt protsessi ajamahukusest ja keerukusest, aga ka ettevõttega jagatava informatsiooni rohkuse tõttu.

LEI koodid vähendavad kliendipoolset administratiivset koormust ja võimaldavad senisest kiiremat ja mugavamat klientide kaasamist ning teenuse osutamisega alustamist.  

Väiksemad äririskid

Laialdane LEI koodide kasutuselevõtt vähendab oluliselt finantstehingutega kaasnevaid äririske.

LEI koodide süsteem on ühtne kõigis riikides ja andmed on kogutud samade standardite järgi. See võimaldab tehinguid sooritades olla kindel, kes on tehingupartneriks ning tulenevalt andmetest võtta vattu kaalutletud otsuseid.

Ole lahendus

Finantsteenuste sektor on pidevas muutumises. LEI koodi taotlemisega teeb ettevõte teadliku valiku läbipaistvama ja parema tulevase ärikeskkonna loomise suunas, mis on kõigi tehinguosaliste huvides.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.