MeetFrank lihtsustab värbamist, koondades kokku otsepakkumistele avatud talendid

Foto: MeetFrank

Erinevad ettevõtted otsivad pidevalt talente. Võisteldakse juba töötavate inimeste nimel ja tööOTSIJAST on saanud otsepakkumiste OOTAJA. Kuidas aga leida need õiged talendid ja muuta töötajaotsing kiireks protsessiks? Siin tuleb appi värbamisrakendus MeetFrank.

Töötajate leidmise teeb keeruliseks see, et inimesed on küll pakkumistele avatud, aga nad ei otsi ise aktiivselt uusi töökohti. MeetFranki meeskonna hinnangul puudub selleks praeguses tööturu situatsioonis ka vajadus, sest ettevõtted jõuavad enne ise nendeni. 

Vajalike oskustega talentide tähelepanu ei püüa enam pelgalt töökuulutust üleslaadides ja seejärel passiivselt ootama jäädes. Teisalt on tulevasel tööandjal raske teha otsepakkumist, sest tööturu-uudistest kauge lihtinimene ei ole lahti mõtestanud, mis täpselt kutsuks neid tööd vahetama. 

Aeg on oluline faktor 

See kõik on pikendanud värbamisprotsessi ja omakorda pidurdanud ettevõtteid saavutamast oma eesmärke. Eesti üks suurimad tööportaale pakub oma sihtotsingu teenuse kestvuseks keskmiselt üheksa nädalat. Seda töökuulutuse avaldamisest kuni lõppvaliku tegemiseni. Kogemus näitab, et paratamatult pikeneb see aeg passiivsete ja vananenud värbamisstrateegiate tõttu veel rohkem. 

Tööjõupuudus on muutnud värbamise aktiivseks müügitööks. Vähesed ostavad sinu kioskist limonaadi, kui ise kõrval puu all magad. 72 protsenti tõenäolisem on töötaja endale meelitada, kui oled esimene, kes ise temaga ühendust võtab. Tööpakkumised peavad leidma ise tee talendini, mitte vastupidi – just see on eduka värbamise aluseks.

Kuidas leida need passiivsed talendid üles? Värbamisrakendus MeetFrank tuli välja uuendusliku headhunting ehk otsepakkumistele avatud inimeste teenusega. Kui varasemalt avaldati tööotsija detailsed andmed värbajale alles siis, kui inimene tema sõnumile vastas, siis nüüd saavad kasutajad ennast märkida staatusega “otsepakkumistele avatud” (Status: Visible) – nende info on koheselt nähtav. See võimaldab kasutajaga ise ühendust võtta, et teha töövahetust soosiv pakkumine. 

Mõlemal puhul sõelub MeetFrank ise välja kõige relevantsemad vasted – viib oskuslikud talendid ning kvaliteetsed värbajad omavahel kokku. Kasutuslihtsus ja kontroll otsuse üle annab kasutajate vastamismääraks 65 protsenti.

MeetFranki veebivaade värbajatele. Foto: MeetFrank

MeetFranki uuenenud värbamisstrateegia

MeetFranki platvormil on otsepakkumisele vastamise rekord vaid kümme sekundit. Pakutavad tööriistad lühendavad värbamisprotsessi, hoides kokku väärtuslikku aega. 

Seda aga juhul, kui mõista uuenenud tööturu olukorda. Töökuulutust üles laadides ei tasu passiivselt kandidaate ootama jääda, sest ettevõtted võistlevad juba töötavate inimeste nimel. Uute töötajate saamiseks tuleb pakkumine teha enne teisi. Seda võib võrrelda kinnisvara otsimisega, kus pole mõtet portaale sirvida vaid korra – see tuleb muuta enda jaoks korduvaks rutiiniks. 

Samamoodi on MeetFranki andmebaas pidevas muutuses – unistuste töö leidnud lahkuvad ja nende asemel tulevad juurde uued talendid. Erinevalt kinnisvaraportaalidest pole MeetFranki andmebaasis vaja lõputult sirvida, sest see toimib maaklerina, kes on juba sulle sobivad parimad palad ise välja valinud. 

Mugav nii värbajale kui talendile

Keegi ei soovi käia tänaval sildiga “Otsin tööd” või “Avatud tööpakkumistele”. Värbamisrakendus MeetFrank on kui karjäärialane assistent, mis koputab piltlikult ukselt-uksele ning uurib, mis tööturul toimub – millistel tingimustel ja millise tasu juures. Avaldab talentidele väärtuslikku infot, et oma karjääri paremini planeerida. Kiirendab värbamisprotsessi, säästes kümme korda tavapärase sihtotsingu agentuuride tasust. 

MeetFranki värbamisrakenduse vaade talentidele. Vasakul standard teenus. Paremal otsepakkumistele avatud profiil. Foto: MeetFrank

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.