Bitcoini hind kõigub praegu võimsalt.Foto: pixabay

Bitcoini hind on lühikese aja jooksul jõudnud ära käia nii taevas kui vajuda ka maa alla. Mis on selle krüptovaaluta hinna juures aga tegelikult määravad tegurid?

Hinna ja nõudluse suhe

Nii nagu kullalgi, sõltub Bitcoini hind paljuski nõudlusest. Kui seda kaevandatakse palju ning saadavus on hea, kuid nõudlus sellel hetkel on madal, mõjutab see ka krüptovaluuta väärtust vastavalt. Kui aga huvilisi on palju, kes soovivad Bitcoine soetada, nähtub see ka vastavalt krüptovaaluta väärtuskõveral.

Samuti tuleb silmas pidada, et Bitcoini valuuta ringluses olev maksimumväärtus on piiratud ja seegi võib teatud aegadel valuuta väärtust mõjutada.

Riiklikud regulatsioonid

Kuna Bitcoin on sõltumatu valuuta, ei ole see seotud otseselt ühegi riigi seadusandlusega. Seega on iga riigi enda teha, mismoodi Bitcoinide kasutust reguleeritakse ja milliseid kitsendusi või soodustusi seatakse.

Näiteks tõusis Jaapanis Bitcoinide populaarsus hüppeliselt kui riik selle kasutuse 2017. aastal heaks kiitis ning paljud poed selle ametliku maksevahendina kasutusele võtsid. Sellised sammud mõjutavad oluliselt Bitcoini valuuta väärtust.

Samamoodi nagu positiivsed regulatsioonid, mõjutavad Bitcoini väärtust ka negatiivsed otsused. Hiina riik keelustas näiteks 2017. aastal mitme krüptovaaluta vahendusega tegelevat platvormi ning nende sulgemine mõjutas oluliselt turu seisu.

Meedia ja sotsiaalvõrgustik

Oluline mõju Bitcoinile on ka meedia kajastusel. Mida rohkem sellest väljaannetest räägitakse, seda suuremat huvi see potentsiaalsetes investorites ka tekitab. Populaarsus meedias aitab tõsta ka huviliste teadlikkust ning soovi Bitcoinidega kaubelda.

Lisaks sellele ei saa ära unustada ka sotsiaalmeedia mõju. Uudiste või vihjete edastamisel võib olla märkimisväärne efekt ning hinda mõjutada ühes või teises suunas.

14.-15. oktoobril toimub Tallinna Kultuurikatlas CryptoFin konverents, mille raames 30 esinejate 15 riigist jagavad oma teadmisi krüpovaluutade kohta.

Maailma TOP ekspert Bobby Lee, kes on olnud Hiina esimese krüptovaluutade vahetusplatvormi asutaja, jagab konverentsil teadmisi, mille poolest Bitcoini omamine oleneb muust varast ja millised on põhilised vead krüptovaluutasse investeerimisel.

Lisaks annab tuntud esineja, blogija ja krüptoentusiast Richard Heart põhjaliku ülevaate teguritest, mis mõjutavad krüptovaluutade hinna kujunemist ja ekspert Vytautas Karalevičius jagab mõtteid sellest, kuidas krüptovaluuta saab muuta raha paradigmat.

Osta piletid kohe! Kasutades promokoodi “GEENIUS” saad piletid 15% odavamalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.