Sisuturundus

Online kasiino vs tavakasiino

foto: Pexels

Nii mõnelegi meist seostub kasiino suurte eredalt valgustatud Las Vegase hotellikasiinodega, kus klientuur koosneb enamasti gängsteritest ja nende kenadest noortest saatjatest. Ilmselt on sellised kasiinod ka päriselt olemas, kuid üldiselt on kasiino mõiste muutunud ja muutumas – tehnoloogiate arenguga on kasiinot võimalik mängida lisaks traditsioonilisele kasiinosaalile ka veebis. Järgnevalt toome välja online ja tavakasiino eelised ja puudused.

Online kasiino

Online kasiino eeliseks on kindlasti kättesaadavus ja kiirus. Mängida saab just seal, kus kasutaja parasjagu asub. Kõik mängud on igal kellaajal kättesaadavad ja teiste kasutajate mängimine ei piira kedagi teist mängimast. Online kasiinos mängimine hoiab ka transpordile kuluva raha ja aja kokku. Miinuseks on aga see, et online kasiino vajab head internetiühendust, mis ei pruugi olla igal pool kättesaadav ning võib olla aeglane või katkendlik kahjustades mänguelamust.

Online kasiinod aktsepteerivad mitmeid makseviise sissemakse tegemiseks ja võitude väljamaksmiseks: krediit- ja deebetkaarte, e-rahakotte, pangaülekandeid jms. Tehingud on kiired ja turvalised, võimaldades kasutajal kohe oma lemmikmänge mängida ja võidud kätte saada. Kuigi enamus kasiinod ja makselahendused on turvalised, on alati olemas väike risk sattuda ebaturvalisse online kasiinosse mängima ja jääda rahast ilma.

Online kasiinod koguvad kasutajate andmeid mänguharjumustest ja -eelistustest, töötlevad ning analüüsivad neid ja selle tulemusena pakutakse kasutajale personaalseid boonuseid ning uusi mänge, mis sarnanevad mängudega, mida on varem mängitud. Samuti on nii võimalik ennetada ka hasartmängusõltuvust ja anda sellest kasutajale teada.

Online kasiinod pakuvad laia valikut erinevaid mänge, slotte, blackjacki ja pokkeri laudu, rulette ja palju muud põnevat. Seal leidub on nii klassikalisi kui ka uusi mänge. Tihti lasevad online kasiinod kasutajal mõnda aega tasuta mängida ja kätt proovida enne, kui päris raha peale mängima hakatakse.

Selleks, et kutsuda rohkem kasutajaid mängima ja vähendada kaotamise riske, pakuvad online kasiinod erinevaid boonuseid – riskivabad keerutused, cashback, rahalised boonused jms. Selleks, et mängida ilma suurte rahaliste kulutuste ja ajataju kaotamata on online kasiinodes võimalus seada ajalisi ja rahalisi limiite.

Miinusena saab online kasiino puhul välja tuua sotsiaalse suhtluse puudumine. Loomulikult on olemas multiplayer (mitme mängijaga) online kasiino mänge, kus saab erinevate inimestega suhelda mängimise ajal, kuid see ei asenda näost-näkku suhtlemist.

Tavakasiino

Kuigi online kasiino on saanud kiiresti populaarseks, eelistavad siiski paljud mängijad traditsioonilist kasiinot. Üheks peamiseks põhjuseks on kasiinos valitsev atmosfäär, mida on raske veebi edasikanda. Diilerid ja teised mängijad, sisekujundus ja valgustus, lounge’d ja baarid – kõik need loovad ainulaadse atmosfääri, mis kutsub mängima. Lisaks pakutakse paljudes kasiinodes erinevaid jooke ning snäkke.

Sotsiaalne suhtlus on tavakasiinode eeliseks online kasiinode ees. Lõbus atmosfäär soosib inimestega suhtlemist ja uute tutvuste loomist. Tavakasiinod on ka suurepärane viis sõpradega ajaveetmiseks. 

Nagu online kasiinod, pakuvad tavakasiinod samuti erinevaid boonuseid ja korraldavad kampaaniaid. Esmakülastajatele võidakse anda näiteks tasuta joogi või mängualustuskrediiti. Lisaks on võimalik teenida boonuseid ja hüvesi liitudes kasiino püsikliendiprogrammiga.

Tavakasiinode miinusena saab välja tuua mängude valiku ja kättesaadavuse. Kasiinos võib ruumi puuduse tõttu olla vähe mänge ning kui saalis on palju mängijaid, tuleb mängida kordamööda. Ning nagu ka online kasiinod, on tavakasiinod avatud 24/7, mis võimaldab mängida just siis, kui on mugav. Mitmed kasiinod on ühendatud spordibaaridega, mis tähendab, et lisaks kasiinoelamusele saab kaasa elada ka erinevatele spordiüritustele ja panustada oma lemmiktiimile või -võistlejale.

Kasiinod soosivad ka reisimist – gambling tourism ehk kasiinoturism on maailmas levinud turismiliik, mille puhul reisitakse teistesse riikidesse või linnadesse eesmärgiga külastada kasiinosi. Kui tavaturistina reisides võib riigi külastus piirduda vaid vaatamisväärsuste külastusega, siis kasiinoturism toob sisse ka kohaliku kultuuri ja inimstega tutvumise.

Nii online kui tavakasiinol on nii eelised kui puudused, kuid mõlemad pakuvad suurepärast meelelahutust ja ajaviidet. 

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.