Sisuturundus

Pangad muudavad investeerimise ja säästmise mugavamaks, aga kuidas?

Foto: Shutterstock.

Eesti pangad lisavad oma digitaalsete teenuste hulka aina laialdasemalt märkamatuid säästmisvõimalusi ja pakuvad erinevaid uuenduslikke investeerimistooteid.

Säästa iga päev seda märkamatagi!

Nii saavad ka Swedbanki kliendid alates sellest suvest kasutada sama mugavat võimalust nagu SEB ja LHV kliendid juba mõnda aega – kaardiga makstes ümardab pank makse järgmise täiseuroni ja suunab „üle jäänud“ sendid Sinu säästukontole.

LHVs liigub Sinu poolt tehtud mikroinvesteering otse Kasvukontole, kus saad valida, kuidas see kasvama panna.

Swedbank aga lubab sul Rahakoguja teenust kasutama asudes arvutada, kui palju sa oma keskmise igapäevase maksete hulga jooksul aastaga säästaksid. Kas teadsid, et kui teed päevas keskmiselt 7 kaardimakset, säästad iga kuu märkamatult enam kui 100 eurot?

SEB asus oma klientidele Digikassa nimelist teenust pakkuma Eestis esimesena ja juba päris mitu aastat tagasi.

Kõigis kolmes pangas saab märkamatule igakuisele kogumisele lisada ka püsikorralduse, mille abiga kogutavat summat veelgi kasvatada. Tänaseks kasutab niisugust pisisäästmist kolmes pangas kokku juba kümneid tuhandeid inimesi.

Luminori uus portaal aitab investeerimisega algust teha

Luminor avas oma klientidele investeerimisplatvormi, mis sobib nii algajale investorile kui ka kogenud gurule. Lihtsasti kasutatava Luminor Investoriga saab investeerida tuhandetesse aktsiatesse, võlakirjadesse ja fondidesse.

Eesti inimesed investeerivad Euroopa Liidu keskmisest viis korda vähem – siin on oma osa nii investeerimise keerukusel kui sellel, et paljudel pole enda meelest piisavalt raha, et investeerimistegevuse peale mõeldagi.

Luminor Investor lubab alustada juba 100 euroga ning sobib ka algajatele. Investorid saavad valida enam kui 12 000 aktsia, 800 börsil kaubeldava fondi ja 400 investeerimisfondi osakute ja 1300 võlakirja vahel.

Pakutavad väärtpaberid on hoolikalt valitud, et välistada keerukad finantsinstrumendid, mis algaja investor segadusse ajada võiksid. Samuti on vaeva nähtud sellega, et teenustasude loogika oleks selge ja lihtsalt mõistetav.

Samas on uuest portaalist kasu ka kogenud investoritele, kes hindavad teadmisi ettevõtete finantsteabe, uudiste ja varasemate tulemuste kohta. Pakutav andmete hulk Balti turu kohta on väga suur ja see on kasutajale tasuta. Luminor Investor on kättesaadav igal ajal, kõikjal ja mis tahes arvutis või nutiseadmes.

Kõigi investeeringute koondvaade ühest kohast

LHV pakub oma klientidele võimalust hallata oma internetipangas ka alternatiivseid investeeringuid.

See tähendab, et  LHV klient näeb oma investeeringute koondvaates ka näiteks ühisrahastusplatvormide kaudu tehtud investeeringuid ja  krüptorahasid. Nii saab investor kogu portfellist ühe korraga hea ülevaate.

LHV kaudu saab investeerida näiteks CrowdEstate’i ja Funderbeami ühisrahastusplatvormidel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.