Sisuturundus

PILDID: Tondi punaste kasarmute ümber kerkib moodne, rohelust täis elu- ja ärilinnak

Tammsaare tee ja Tondi tänava vahelisel alal valmib järgmise kahe aasta jooksul Tallinna roheliseim elu- ja ärilinnak Park Tondi, kus enam kui sada aastat vanad kasarmud rekonstrueeritakse büroohooneteks ja nende kõrvale ehitatakse 3 uusarendust. Kokku rajatakse Park Tondi linnakusse 41 unikaalse arhitektuuriga korterit ja 25 000 m2 kaasaegset büroopinda.


Kõigest minutiga kooli või spordisaali

Park Tondi võlub eelkõige unikaalse ümbruskonnaga, kus on kiire ja mugav otseühendus kesklinna ja teiste lähedalasuvate linnaosadega. Samas pakub asukoht rohkelt avastamisrõõmu neile, kes peavad lugu spordist ja liikumisharjumustest.

Hommikune tervisejooks või kiirkõnd, lõunane tenniseturniir kolleegidega või pärast tööd jõusaali ja rühmatreeningusse – kõike seda saab teha kodust või kontorist vaid kuni minuti kaugusele jalutades. Jah, just nii lähedal asuvad kergliiklusteed, Sõjakooli park, FORUS Spordikeskus TONDI, Audentese Spordiklubi ja ujula. Lisaks on lähedal Tondi Selver, mitmed söögikohad (mida tuleb juurde ka linnaku valmimisega) ja koolid ning lasteaiad.

Tervislik looduskaunis keskkond rohkete sportimis- ja lõõgastusvõimalustega.Foto: US Real Estate.

Vanad kasarmud saavad moodsad naabrid

Park Tondi linnakusse rajatavad uued hooned Arhitekt 11 ja HGA poolt on arhitektuuriliselt kooskõlas juba olemasolevate kasarmuhoonetega. Punase tellise asemel on kortermajade puhul kasutatud musta tellist, mida ilmestavad kuldsed kaarjad rõdud ja detailid. Lisaks arhitektuurile on väga palju tähelepanu pööratud korterite lisaväärtustele, millest tulevased Park Tondi elanikud osaks saavad. Aiaga piiratud sisehoov, targa maja lahendused, luksuslik siseviimistlus, majasisene parkimine, kinnine rattaparkla ning suured rõdud ja katuseterrassid on Park Tondi kõigi elanike standard. 

Park Tondi Residentside arhitektuur on kooskõlas ajalooliste hoonetega.Foto: US Real Estate.

Vasekarva Tammsaare 56 büroohoone, juba 2022 aasta lõpus valmiv uusarendus Tammsaare tee ääres on aga liginullenergiahoone, kus välispiirete parima materjalikasutuse ja ehitustehnoloogia kõrvale tuuakse tark hooneautomaatika ja energiaefektiivsed tehnosüsteemid. Energiat toodetakse läbi hoone katusel paikneva päikesepargi, mis väljendub hoone kasutajale madalamates kõrvalkuludes ja mugavamas sisekliimas. Kõlab hästi, kas pole!

Õnnelik töötaja on edu alus

“Tammsaare 56 büroohoones on igal korrusel kolm rõdu, katusel võimsa vaatega terrass linnale ja tenniseväljakutele ning maa-alla tuleb kinnine jalgrattaparkla, pesemis- ja riietumisvõimalused ning elektriauto parkimis- ja laadimiskohad,” kirjeldas Park Tondi arenduse projektijuht Lauri Viileberg. “Tondi 57 büroohoone puhul on aga igal ettevõttel oma sissepääs koos majataguse rohealaga, kus saab lõunapausil kolleegidega mängida minigolfi või pinksi. Me arvame, et õnnelik töötaja on edu alus ja sellest lähtudes oleme ka büroohooned planeerinud.”

Tammsaare 56 hoone katusel on terrass võimsa vaatega linnale.Foto: US Real Estate.

Suurt tähelepanu pööratakse lisaks hoonetele ka kvartali rohealadele ja haljastusele. FORUS Spordikeskuse tenniseväljakud, Sõjakooli Park, rohealad büroohoonete ümber koos puhkealade ja pinksilaudadega ning aiaga piiratud hooviala kortermajadele teevad Park Tondi elu- ja ärilinnakust Tallinna kõige rohelisema kvartali.

 Tondi 57 büroohoone haljasalale on planeeritud minigolf ja puhkealad.Foto: US Real Estate.

Esimesed üürnikud on juba leitud

“Tegeleme praegu aktiivselt büroopindade huviliste kaardistamisega, esimesed üürilepingud on juba ka sõlmitud. Selles suhtes on hetkel hea aeg, et saab veel kaasa rääkida büroo planeerimisel,” märkis Viileberg. “Park Tondi Residentsidega oleme sisenemas eelmüügi etappi ning saame juba esimestele huvilistele lahendusi pakkuda.”

Esimesed üürilepingud on juba sõlmitud.Foto: US Real Estate.

US Real Estate on Urmas Sõõrumaale kuuluv kinnisvaraettevõtte, mille eesmärgiks on arendada kaasaegse arhitektuuriga terviklikku elu- ja ärikeskkonda. Üks silmapaistvamaid on Tallinna uue linna süda, Rotermanni kvartal, mis on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu oma unikaalse arhitektuuri poolest. Aastaks 2026 annab USRE uue hingamise ka Merekindlusele. Kõikide linnakusse planeeritavate elu- ja büroohoonetega saad tutvuda Park Tondi kodulehel

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.