Sisuturundus

Tallinna külje all avatakse kauaoodatud moodne kogukonnakeskus

Tabasalu Keskuse ühs pearentnikke on Selver. 3D pilt uuest keskusestFoto: Tabasalu Keskus

Pealinna külje all Tabasalus avatakse sügisel kaasaegne kogukonna tugipunkt, mis koondab ühte hoonesse suure valiku ettevõtteid ja teenusepakkujaid. Tabasalu inimesed saavad lõpuks enim oodatud ja armastatud toiduketi Selver, korraliku jõusaali Fitness 24/7 näol ning teenused, millest on kohalikud kindlasti puudust tundnud – hambaarstid, massöörid, juuksurid ja muud iluteenused. 

Väga oluline on ka see, et keskuses on mitmed lastele suunatud teenused – lastehoiud, mängutuba ja eratunnid. Kindlasti rõõmustab kohalikke elanikke keskuse tagusel platsil asuv Taluturg, mis hakkab toimuma igal laupäeval ning toob kohalikeni kõige värskemad kodumaised toidukaubad Eesti talunikelt ning väiketootjatelt.

Tabasalu Keskuse juht Andrus Põld kutsub üles kõiki keskust külastama: “Mõistlik on toetada kohalikke ärisid ning tarbida teenuseid oma kodukohas, säästes sellega nii aega kui raha.”

Pandeemia ja võimalus kodukontorites töötada vähendas inimeste liikumist linnakeskustesse. Suurenenud on soov ja vajadus leida teenusepakkujaid kodule lähemalt, et ei peaks panga, kindlustuse, juuksuri, keemilise puhastuse külastamiseks või ostlemiseks linna sõitma.

Põld on kindel, et just võimalus töötada ja tarbida teenuseid kodu lähedal on inimestele oluline. “Me ei konkureeri Tallinna mammut-kaubanduskeskustega, tahame olla hubased ja kodused.”

Andrus PõldFoto: Tabasalu Keskus

Keegi ei soovi enam veeta tunde liiklusummikutes ja kulutada oma aega pikkade vahemaade läbimiseks. Pealegi on kütusehinnad kerkinud erakordselt kõrgele ning pole näha, et need niipea alaneksid. “Ka see annab kodulähedaste teenuste tarbimise eelistamisele kaalu juurde. Nii ongi mõistetav, et äärelinnades asuvate keskuste populaarsus kasvab iga aastaga,” rääkis Põld.

Tabasalu Keskus kerkib aadressil Kallaste tänav 7. Asukoht Kallaste tänava ja Klooga maantee nurgal tagab keskusele suurepärase nähtavuse ning ligipääsetavuse mõlemas suunas liiklejatele. Parkimine on lahendatud rentnikele kinnises maa-aluses parklas ja külastajatele hoone kõrval õues. Parkimiskohti leidub piisavalt, et keskust mugavalt külastada.

Tabasalu Keskuse asukohtFoto: Tabasalu Keskus

13 000 ruutmeetrit äri-, büroo- ja teeninduspinda

Põld nendib, et üheks heaks näiteks ongi Tabasalu uus äri-, büroo- ja teeninduskeskus, mille kaubanduspindade ja bürooruumide rentimise vastu tuntakse erakordselt suurt huvi. Üks põhjus on kindlasti ka selles, et erinevalt teistest Tallinna lähiasulatest on Tabasalus teenindus- ja kaubanduspinda suhteliselt vähe ning seegi on olnud killustatud –  korralikku keskust seni pole olnud. 

“Hoone saame valmis käesoleva aasta septembris ja keskuse avame klientidele oktoobris,” sõnas Põld. Arvestades üldist olukorda tänasel ehitusturul, võib öelda, et neil on läinud väga hästi. “Tööd sujuvad plaanipäraselt ja oleme kenasti graafikus,” lisas ta.

Uus kompaktne keskus koondab ühe katuse alla korraliku toidupoe, kvaliteetsed toidukohad, esmased teenused ning lisaks kaubandus- ja büroopinnad.

85 protsenti pindadest on juba täidetud

Põld märkis, et nad tahavad olla heaks koostööpartneriks nii rentnikele, ostjatele kui ka kogukonnale. “Kuulame kogukonna soove ning arendame parima teenuste koosluse üheskoos. Kohalikud ettevõtjad on oodatud oma kontorid kolima keskuse kolmanda korruse äripindadele.” 

Keskuse pindadest on tänaseks 85 protsenti juba rentniku leidnud. “Teenuste paketi kokkupanekul oli oluline, et hoones oleks olemas kõik esmavajalik, et sellest saaks kujuneda kogukonna aktiivne tugipunkt oma täpselt sihitud teenusepakkujatega.”

Tabasalu Keskuses hakkab tööle ka toidutänav.Foto: Tabasalu Keskus

Põllu sõnul ei ole tegemist traditsiooniline kaubanduskeskuga, vaid see on pigem äri- ja heaolukeskus. “Koostööpartnerite valimisel olid teemadeks noored, lapsed, pere, tervis, heaolu ja ilu, hea toit, mõnus olemine ja sõbrad, kvaliteetne vaba aja veetmine ning positiivsed elamused,” selgitas ta.

Kolm korrust rikkalikku valikut

Tabasalu Keskuses on kolm maapealset korrust ja üks keldrikorrus.

Keldrikorrusel on keskuse üürnike parkimisala. Lisaks tulevad keldrikorrusele erineva suurusega minilaod, mida on kõigil soovijatel võimalik rentida.

Lepingu on Tabasalu Keskusega sõlminud mitu tuntud ettevõtet eesotsas Eesti toidukaubanduse lipulaeva Selveriga. 

Spordihuvilisi rõõmustab 24/7 Fitness klubi – seda enam, et seni Tabasalus kaasaegset jõusaali veel polnudki. Spordiklubi on ka teise korruse ankurrentnikuks. Nagu nimest võib välja lugeda, on jõusaal avatud ööpäev läbi. 

Teisele korrusele tulevad toidukohad, kaubanduspinnad, iluteenused ja laste mängutuba.

Kolmandal korrusel on büroopinnad, meditsiiniteenused, lastehoiud ja laste heaolu teenused. Samuti ilu- ja massaažisalongid.

Uue keskuse oluline osa on Taluturg. Foto: Tabasalu Keskus

Oluline osa keskusest on taluturg, mis jätkab varem samal kohal asunud väikese turuplatsi traditsioone. Lisaks avab keskuses uksed BENU apteek, Rannapiiga Ilusalong, Merike Hunt Hambaravi, Netiemme Lastehoid, lemmikloomapood Karvanina ning laste rehabilitatsioonikeskus Lillepere koos psühholoogi, psühhiaatri ja logopeedi vastuvõtuga. 

Esimesel korrusel asuvad Selver ja lillepood, mis on Tabasalu rahvale juba tuttav Gurmee Garaaz’ist.

“Peamine on see, et tegu on kogukonnakeskusega. Suur osa teenuseid ja ärisid, mis koonduvad peatselt Tabasalu Keskusesse, on seotud just Tabasalu enda inimestega,” märkis Põld. “Milleks sõita Tallinna vahet, raisata aega ja kütust, kui kodukandis on kõik võimalused loodud.” 

INFOKAST:

  • Ligi 13 000 ruutmeetri suuruse A-energiaklassiga Tabasalu Keskuse eeldatav maksumus on 15 miljonit eurot.
  • Tabasalu keskus valmib 2022. aasta oktoobris 
  • Kallaste tänav 7 kerkiva hoone arendajaks on Reterra Estate, arhitektideks PIN Arhitektid ning ehitajaks Mapri Ehitus.
  • Keskuses on kolm maapealset korrust ja üks keldrikorrus.
  • Tabasalu Keskust juhib pikaajalise kogemusega kaubandusjuht Andrus Põld. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.