Tippkorvpallurist ettevõtte juhiks: Joel B. Green ei pea emotsioone nõrkuseks

Joel B. Green alustas oma karjääri korvpallurina ning liikus kiirelt edetabelites kõrgustesse, millest mitmed sportlased vaid unistavad. Pärast tippspordiga lõpetamist alustas Green ettevõtja teed, kuid ei piirdunud ainuüksi firma loomisega.Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

“Filtreerimine: viis võitlusest jõudu ammutada” on fraas ja isegi mõiste, mis viitab ideele kasutada ebaõnne ja raskusi elus isikliku kasvu ja arengu võimalusena. Tegemist ei ole pelgalt mõistega, vaid ka Joel B. Greeni uue raamatu pealkirjaga.

Idee seisneb selles, et filtreerides kogemusi ja väljakutseid läbi positiivsuse ja sihikindluse objektiivi, saab rasketest olukordadest ammutada jõudu ja vastupidavust.

Joel B. Green alustas oma karjääri korvpallurina ning liikus kiirelt edetabelites kõrgustesse, millest mitmed sportlased vaid unistavad. Pärast tippspordiga lõpetamist alustas Joel ettevõtja teed ning asutas ettevõtte Pro Level Training, mis korraldab praegu aktiivselt koostöös spordifirmaga Nike laagreid ja treeninguid.

Ameerika Ühendriikides elav ettevõtja aga ei piirdunud ainuüksi ettevõtte loomisega, vaid alustas ka programmiga, mis keskendub positiivsuse ja emotsioonide esile toomisele negatiivses õhkkonnas. 

Emotsioonid pakuvad võimalusi

Pärast perekonnaliikme kaotust märkas Joel endas emotsioone, millega ei olnud lihtne toime tulla. Äng, kartus, hirm, viha, depressioon – kõik emotsioonid ning raskused pakkusid aga võimalusi õppida end paremini tundma.

Negatiivsed emotsioonid võivad seega olla väärtuslikud näitajad selle kohta, mis on meie jaoks oluline, mida me väärtustame ja mida tahame elus vältida. Pöörates tähelepanu oma negatiivsetele emotsioonidele ja neid uurides saame sügavamalt mõista ennast ja oma motivatsiooni.

Näiteks kui tunnete end vihasena või pettununa, võib see viidata sellele, et miski teie elus ei vasta teie väärtustele või vajadustele. Kui võtate aega nende emotsioonide üle järelemõtlemiseks ja põhjuste kaalumiseks, saate tuvastada valdkonnad oma elus, mis vajavad muutmist või millega tuleks tegeleda.

Samamoodi võivad ärevus- või kurbustunne anda ülevaate meie hirmudest ja ebakindlusest, aidates meil mõista, mida me kõige rohkem kaotada kardame või mis paneb meid end haavatavana tundma. Neid emotsioone uurides saame ülevaate oma sisemisest olemusest ja võimaluse töötada selle nimel, et käsitleda neid tundeid tekitavaid põhimuresid.

Sel viisil võivad negatiivsed emotsioonid olla olulised õpetajad, andes väärtuslikku teavet meie väärtuste, vajaduste ja prioriteetide kohta. Kui võtame aega oma emotsioonide üle mõtisklemiseks ja mõistmiseks, saame iseendast sügavama arusaama ja teha oma elus positiivseid muutusi.

Kõik see, mis puudutab negatiivseid emotsioone ning sellega seonduvat, loovad barjääri edu ja tarkuse ees. Kuid negatiivsusest õpetlikkuse välja filtreerimine seob positiivsuse ning eneseõpingud ühiseks eesmärgiks. 

Mida tähendab laenamine?

Joel B. Green selgitab oma raamatus laenamist ning asendamist kui ajutist lahendust pikaajalisele probleemile.

Krediitkaart ja kiirlaen võivad olla head lahendused, et lahendada lühiajaliselt kellegi finantsilisi probleeme, kuid jätkusuutlik teenimine ja kontrollitud kulutused ei lase majanduslikult laenusid tekitada. Sestap ei soovita tippsportlane liiga kiiresti laenama sealt, kust on lihtne. Kuid ilma riskantseid otsuseid tegemata ei teki ka magusaid võite. Otsuste kaalumine enne reageerimist võimaldab vältida katastroofilisi tulemusi.

Mida me tegelikult tahame? 

“Me vaatame oma soove kaheti: asjad mida me tahame ja asjad mida me vajame. Kui aga vajame seda mida me tahame, siis me suunaksime oma tähelepanu unistuste suunas hoopis uuel tasemel!”

Joel B.Green ei hoia end tagasi ja jagab nippe just selle saavutamiseks.

Oma vajaduste soovideks muutmine hõlmab teie vaatenurga muutmist ja fookuse nihutamist sellelt, mida tunnete vajalikuna sellele, mida tõeliselt soovime. 

Tehke kindlaks oma vajadused: koostage nimekiri asjadest, mida tunnete, et vajate, et tunda end õnnelikuna, turvaliselt ja rahulolevana. See võib hõlmata põhivajadusi, nagu toit, peavari ja riided, aga ka emotsionaalseid vajadusi, nagu armastus, austus ja eesmärgitunne.

Sõnastage oma vajadused ümber: kui olete oma need kindlaks teinud, proovige need ümber kujundada soovidena. Selle asemel, et mõelda sellele, mida vajate ellujäämiseks või rahuloluks, keskenduge sellele, mida elus tõeliselt ihaldate.

Seadke oma soovid prioriteediks: mõelge, mida te elus tõeliselt hindate, ja koostage nimekiri asjadest, mida soovite kõige rohkem saada või kogeda. Proovige olla võimalikult konkreetne ning seadke prioriteediks asjad, mis on teie jaoks kõige olulisemad.

Tegutsege: kui olete oma prioriteedid kindlaks määranud, alustage samme oma soovide elluviimiseks. See võib hõlmata eesmärkide seadmist, plaanide koostamist ja tegutsemist, et muuta oma soovid reaalsuseks.

Tähelepanu! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Vajadusel tutvu teenuse tingimustega ning küsimuste korral konsulteeri asjatundjaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.