Raamatupidaja selgitab: Kas Oleg Grossi kombel sularahas palga maksmine on legaalne?

Foto: Scanpix/Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees.

Möödunud nädalal jõudis läbi “Pealtnägija” saate avalikkuseni info, et Oleg Gross maksab osadele oma ettevõtte töötajatele palka sularahas. Gross kinnitas osadele töötajatele sularahas maksmist ka ise ning ütles, et kõik on legaalne.

Sularahas palga maksmine on täiesti legaalne

Grow Finance’i partneri Ulvi Tallo sõnul on selline asi tavatu, kuid tehniliselt legaalne. “Sularaha on ametlik käibevahend ja iseenesest võib sularahas palka maksta küll,” ütles ta. Grossi loo puhul tekitas Tallos küsimusi pigem see, et ettevõtte aruandeid on tagantjärele muudetud.

“Kui raamatupidaja läheb ja siis parandab neid deklaratsioone kogu aeg, see on huvitav lähenemine,” nentis Tallo ja selgitas, et enamasti võtab tagantjärele deklaratsioone muutes maksuamet ettevõttega kohe ühendust ja küsib selle kohta põhjendusi.

Loomulikult võis Grossi ettevõtte OG Elektra raamatupidamisse lipsata ka inimlik eksimus, kuid sellised asjad on pigem erandlikud. “Kui see on regulaarne, siis on asi juba kahtlane,” ütles Tallo.

Üldiselt on sularahas maksmine pigem erandlik

Samas tõi Tallo välja, et Grossi poed ja üleüldse kauplused saavad suurel hulgal sularaha, mistõttu ei ole selle panka viimine ja seejärel töötajatele ülekandega maksmine ka alati vajalik ega loogiline.

Üldiselt on suuremate poekettide ja ettevõtete puhul sularahas palga maksmine Tallo arvates siiski pigem erandlik. Samuti tekitas temas küsimusi sularahas ja ülekandega makstud palgasummade osakaal.

“Kui ma vaataksin ise, kuidas on lihtsam teha palga väljamakset, siis mina küll ei teeks nii, et 50 eurot kannan üle ja 500 annan sularahas. Aga teha võib nii ka,” sõnas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.