LHV tõi täna avalikkuse ette uue Ettevõtluskonto, mille abil saavad eraisikud nüüd oluliselt lihtsamalt ja muretumalt teiste eraisikutega äri ajada, ilma, et peaks muretsema maksuameti või bürokraatia pärast. Kuidas täpselt aga Ettevõtluskonto raha teenimist hõlbustab? Siin on 5 kõige olulisemat aspekti.
Kõik on automaatne
Kui teha äri ja teenida tulu, on selge, et tuleb maksta makse. Siiani on see asjaajamine olnud aga keerukas, hõlmates endas raamatupidajaid, aruandeid ning kõiksuguste deklaratsioonide esitamist, mis võis väiksema ettevõtmise puhul muutuda nii koormavaks ja kulukaks, et äriga tegelemine ei olnud enam mõttekas.
Ettevõtluskonto lahendab selle probleemi. Inimene ei pea ise midagi tegema ning kogu asjaajamine aetakse automaatselt korda. Tuleb vaid teenust osutada või kaupa müüa, oodata, et raha arvele laekuks ning kõik maksutoimingud sooritatakse automaatselt.
Kuskil registreerima ei pea
Tihti on näiteks talvel jõuluvana tegev inimene end registreerinud FIEks, või koduabilisena tegelev nooruk endale OÜ loonud, et korrektselt makse tasuda ning aruandlust esitada. Ettevõtluskonto kasutamisel neid registreerimisega seotud toiminguid aga tegema ei pea. Kui endal otseseid kulusid pole ning peamiselt tuleb tegeleda vaid sissetulekuga, on oluliselt mugavam lasta klientidel raha kanda ettevõtluskontole, kus kogu arveldamine maksuametiga automaatselt ära tehakse.
See on ka hea, sest…
Kulud kaovad
Kui endale firma registreerida, siis kaasnevad sellega ka registreerimiskulud ning osakapitali nõuded. Ettevõtluskonto puhul midagi ette maksta ei tule. Konto avamine ning selle kasutamine on LHV-s täiesti tasuta, seega jääb lõpuks raha oluliselt rohkem kätte.
Sa ei pea oma tervise pärast muretsema
Ettevõtluskonto abil ei pea muretsema ka tervise pärast, sest kui sissetulek on piisav, saab konto omanik ka automaatselt ravikindlustuse. Selleks, et see saada, peab iga kuu sotsiaalmaksu maksma vähemalt 165 eurot. Näiteks kui arvele laekub kuus 1500 eurot, on maksumääraks 20% ehk 300 eurot. Sellest omakorda 33/55 läheb sotsiaalmaksuks, mis teeb kokku 180 eurot ehk piisavalt, et saada tervisekindlustus.
Samuti tasub silmas pidada, et kui teha ettevõtluse kõrvalt põhitööd, kus sissetulek ei ole piisav, et saada tervisekindlustust, kuid sotsiaalmaksu makstakse näiteks 100 eurot kuus, siis peab ettevõtluskontolt iga kuu sotsiaalmaksu riigile laekuma 65 eurot.
Sa ei pea mitme arvega jahmerdama
Sinu Ettevõtluskonto on sinu konto. Pärast seda, kui raha on kontole laekunud ja maksud maha arvatud, võid sa selle rahaga teha, mis sa soovid. LHV pakub ka sellele kontole pangakaarti, mida võid kasutada poes piima ostmiseks. Arvelt võib raha ka teistele inimestele kanda, seega saad näiteks selle abil maksta üüri. Küll aga on soovitatav igapäevasteks toiminguteks kasutada ikkagi enda harilikku arvelduskontot, sest nii väheneb võimalus, et Ettevõtluskontole saabub makseid, millelt tegelikult makse tasuma ei peaks.
OÜ alt tegutsemise puhul tuleb hoida erakonto ja firma konto selgelt eraldi, seega on Ettevõtluskonto kasutamine oluliselt mugavam, kiirem ja vähema haldusega.
Kuidas konto luua?
Ettevõtluskonto lepingu saavad LHV kliendid sõlmida väga mugavalt ja paberivabalt. Selleks tuleb siseneda LHV internetipanka, valida rubriigist “Info ja seaded“ lehekülg „Lepingud” ja real “Ettevõtluskonto” vajutada “Sõlmi leping” nuppu. Lepingu saab allkirjastada Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga. Kindlasti tasub tutvuda Ettevõtluskonto lepingu tingimustega.
LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.