Reisi rahatargalt: neli olulist tegurit, millele reisi eel tähelepanu pöörata

Suvepuhkust saab planeerida ka rahatargalt.Foto: DepositPhotos

Ehkki erinevate maksemeetodite paljusus on võimaldanud sularaha kasutamist vähendada ning teenuste ja kaupade eest aina mugavamalt tasuda, tuleb eesseisva puhkusereisi puhul kindlasti kasuks, kui viid end aegsasti kurssi sihtriigi eripäradega, sealhulgas kohaliku valuuta ja erinevate tasumisvõimalustega. Siin on peamised tegurid, millele reisi eel kindlasti tähelepanu pöörata.

  1. Kuidas saab kaupade ja teenuste eest tasuda?

Ehkki Eestis on erinevad nutikad maksevõimalused järjest populaarsemad, tuleb reisi planeerimisel arvestada, et igal pool ei pruugi kõik lahendused nii kättesaadavad olla. Seega võiksid kindlasti veenduda, kuidas sihtriigis erinevate kaupade ja teenuste eest tasutakse ning milliseid võimalusi seejuures kasutada saab.

Näiteks võib juhtuda olukord, kus nutikad lahendused ei pruugi netiühenduse puudumise tõttu töötada ning seetõttu läheb tarvis hoopis sularaha. Samuti võiksid mõelda läbi, kuidas maksad välismaal näiteks siis, kui kohapeal puudub netiühendus või kaardimakse võimalus. 

  1. Millises valuutas kohapeal tasuda saab?

Kui Euroopas ringireisimisel on sageli eeliseks ühtne valuutasüsteem, siis tegelikult tuleb meeles pidada, et kõik Euroopa Liidu riigid euroalasse ei kuulu. Näiteks on kohalik valuuta käibel sellistes liikmesriikides nagu Bulgaaria, Tšehhi, Ungari, Poola, Rumeenia, Rootsi ja Taani. 

Lisaks eurole on maailmas kokku veel umbes 180 erinevat valuutat – seetõttu peaksid väljaspool Euroopat samuti arvestama kohaliku valuutasüsteemiga ning varuma igaks juhuks kaasa ka veidike sularaha. Samas kulub see informatsioon marjaks ära ka siis, kui sa sularaha kaasa võtta ei kavatse. Olgu siiski öeldud, et rahatarkuse vaates on sularaha varumine siiski mõistlik plaan, kuna see kaitseb sind võimalike ootamatuste eest.

  1. Kuidas sularaha saab välja võtta?

Sularaha varumine on mõttekas veel ühel põhjusel: nimelt tekitab paljude reisijate jaoks segadust ja kõhedust välismaal asuvate pangaautomaatide kasutamine. Põhjus, miks inimesed on sageli välismaal sularaha väljavõtmise osas skeptilised, seisneb selles, et turg on väga lai – nimelt leidub väga palju osapooli ja panku, mis ei käitu kliendi suhtes kuigi vastutustundlikult.

Näiteks pakuvad teatud pangad küll ATMi teenust ning ehkki välismaalt tulnud klient on kursis, et tema kaardi puhul teenustasu rakenduda ei tohiks, tehakse seda ikkagi. Paraku võivad mõned pangad rakendada teenustasu isegi siis, kui kodupank on öelnud, et see on kliendi jaoks tasuta. Seetõttu tasub kindlasti veenduda, millist informatsiooni välismaal kasutatav ATM ekraanile kuvab.

Kuivõrd tingimused võivad pangati erineda, tasub veenduda, et reisil on kaasas võimalikult kuulikindel maksekaart. Luminor Black puhul ei pea sularaha väljavõtmise pärast muretsema – sularaha saab välja võtta 400 euro ulatuses mistahes panga automaadist üle terve maailma. Just paindlike võimalustega maksekaart on välismaal viibides kõige mugavam viis toodete ja teenuste eest tasumiseks.

  1. Kas reisikindlustuse tegid?

Reisikindlustus võiks kuuluda iga reisi eelarvesse, kuna õnnetusi ja ootamatusi tasub pigem karta kui kahetseda. Siiski kipub reisikindlustuse sõlmimine paljudel reisituhina või muude kohustuste tõttu ununema. Ehkki paljudel juhtudel tähendab reisikindlustus lisakulu, on palju juhtumeid, kus just kindlustuspoliisi olemasolu on hindamatu väärtusega.

Ka siinkohal on Luminor Black kaart eriline, kuna kaardi omanikule ja tema perele kehtib kogu maailmas rakenduv reisikindlustus. Seega ei tule Luminor Black kaardiga reisikindlustuse või potentsiaalse õnnetuse pärast muretseda – sina ja su pere olete igal juhul ootamatuste eest kaitstud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.