Kaunis nahk on moes: näpunäiteid suviseks nahahoolduseks

Foto: Shutterstock.

Et nahk püsiks kaunis ja klaar, tuleb suvel teha näohooldusrutiinis väikeseid muudatusi. Loe näpunäiteid, mis on suvel naha puhastamiseks ning niisutamiseks parim.

Võta kasutusele kergemad tooted

Üks oluline nipp on vahetada õli-baasil tooted suveks välja kergemate veebaasil loodud toodete vastu. Hommikuti võiks kasutada näo puhastamiseks kerget vahutavat puhastusvahendit või mitsellaarvett. Seejärel kanda näole kerge, niisutava vee baasil kreemi.

Niisutamist ära jätta kindlasti ei tohi, kuid paksemad kreemid võivad suvel viia ummistunud pooride, põletiku ja akneni. Suvine ekstra kiht rasu näol ei asenda niisutamist. Niisutajad taastavad naha pealmist kihti ning kaitsevad seega nahka saaste, ärrituste ja kuivuse eest.

Õhtuse rutiini hulka peaks kuuluma näo hoolikas puhastamine. Suvel higistab nägu tavapärasest rohkem ja korralik puhastamine on vajalik, et eemaldada näolt saaste ning puhastada poorid. Vältida tasub tugevaid kreemjaid või õli baasil puhastustooteid. Kasutada võiks taas vahutavat puhastusvahendit või mõnd näokoorijat.

Ära unusta nahka koorida

Suvel, nagu öeldud, higistab nahk rohkem ning ummistunud poorid võivad tekitada põletikke ja aknet. Seega on suvi aeg, mil pöörata rohkem tähelepanu naha koorimisele, eriti kui tegemist on kombineeritud või rasuse nahaga.

Tähele tasub aga panna, et kui näo koorimine ei ole seni kombeks olnud, siis ei tasuks hakata seda ka kohe igapäevaselt tegema. See võib nahka liigselt ärritada. Pigem lisada koorimisrutiini juurde aegamööda.

Päästerõngaks nahale võivad suvel olla ka kangasmaskid – need on hea võimalus nahka kiirelt niisutada ja rahustada, toita ning ergutada.

Pärast puhastamisprotseduure on soovitatav kanda näole ja kaelale seerum. See samm on oluline, et pakkuda päeva jooksul kahjustada saanud nahale vitamiine ja antioksüdante. Lisaks peaks nägu ja kaela kreemitama toitva kreemiga mis rahustab ja taastab nahka.

Kasuta päikesekaitsega näokreemi

Päike võib põhjustada nahavähki, aga ka tumedaid pigmendilaike ning kiirendab märgatavalt naha vananemist – tekitab kortse ja naha lõtvust. Seega ei tasu kunagi unustada päikesekaitsekreemi kasutamist näol.

Soovitatav on võtta kasutusele spetsiaalne päikesekaitsefaktoriga (SPF) näokreem. Või kui kreem ei sisalda juba SPF-i, kanda näole lisaks tavapärasele kreemile ka tugevat SPF kaitsefaktorit sisaldavat kreemi.

Seejuures võiks võimalusel eelistada spetsiaalselt näole mõeldud SPF-iga toodet. Ja unustada ei tohiks ka kaela ja kõrvade kaitsmist päikese eest.

Vaheta välja dekoratiivkosmeetika

Suvel võiks kasutameigitooteid, mis on mittekomedogeensed. See tähendab, et need tooteid ei sisalda poore ummistavaid koostisosi. Valida võiks näiteks õrna puudri, õlivaba meigialuskreemi ning kerge jumestuskreemi.

Ka meigi tegemisel on kasulik eelistada tooteid, mis ei sisalda õlisid ning on pigem loodud vee baasil.

Kindlasti aitab nahal püsida heas toonuses ja tervena ka piisava koguse vee tarbimine. Lisaks niisutamisele soodustab see ka taastumist päikesest tingitud nahakahjustustest.

Ning veel üks nipp suviseks kehahoolduseks on vältida vannis käimist ning veeta duši all nii vähe aega kui võimalik. Liigne duši all käimine ning kuum vesi nimelt kuivatavad nahka ja see võib viia põletike või isegi ekseemini.

Märksõnad: , , ,

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.