Puust ja punaseks: kas tohid SelveEkspressiga läbi piiksutatud kauba kohe taskusse või kotti pista?

Foto: Ants Liigus/PM/Scanpix

Puldiga iseteeninduskassa ehk SelveEkspress on Selverites kasutusel juba aastaid, kuid kogemus on näidanud, et paljudel inimestel on siiski puldi kasutamise suhtes kahtlusi. Peamiseks probleemiks paistab olevat segadus selle üle, kas puldiga ära skannitud kaupa võib juba kodust kaasa võetud või poest ostetud kotti asetada.

Kas ma tohin puldiga skannitud kauba otse poekotti asetada?

Selverite juhi Kristi Lompi sõnul on see tegelikult täiesti õige ja Selveri poolt eelistatud käitumine, kuna säästab klientide aega.

“Idee on selles, et tänu SelveEkspressile me jätame tegemata kaks etappi. Alguses me korjame kogu kauba korvi või kärru, seejärel asetame kassalindi peale ning peale seda pakime alles kotti,” ütles ta. “Tänu SelveEkspressile jätame need vahetegevused ära. Kui kaup on skaneeritud võid selle kohe panna oma poekotti. See lihtsustab protsessi ja jätab ära need mõttetud vahetegevused.”

SelveEkspressi peamine eesmärk ongi klientide aja säästmine ja poes käimise mugavamaks muutmine. “Kaupluse külastus muutub inimese jaoks mugavaks,” selgitas Lomp puldiga iseteeninduskassa kasutamise põhimõtet.

“Inimene valib ise, kuidas ja mida ta teeb. Näiteks suuri oste sooritades võtab ta käru, paneb sinna oma poekotid ja käib, skanneerib kauba ära, paneb selle kottidesse ja veeretab selle pärast otse oma auto juurde,” sõnas ta. Väiksemate ostude puhul on muidugi veelgi lihtsam: hoiad asju käes või paned need väiksemasse kotti, maksad iseteeninduskassas ja ongi poes käidud.

Mõnel külastajal võib tekkida küsimus, et kas läbi piiksutatud toodet võib juba poes kasutada: näiteks janu korral veel maksmata pudelist vett juua. Lompi sõnul oli juba enne SelveEkspressi tulekut selline tegevus tavapärane ning nii kaua, kui klient oma kauba eest maksab, ükski töötaja talle kätt ette panema ei hakka.

Puust ja punaseks: kuidas siis puldiga SelveEkspressi kasutada?

SelveEkspressi kasutamiseks on vaja vaid Partnerkaarti (sobib ka Partner pangakaart) või m-Tasku äppi. Selveri kauplusesse minnes tuleb sissepääsu juures kaart puldiriiuli kõrval oleva ekraani juures läbi tõmmata ning sinule määratud pult hakkab roheliselt põlema, m-Tasku kasutajad saavad skännida QR-koodi. Nüüd on vaja vaid kõikide ostetavate toodete triipkoodid sisse skanneerida ja need korvi või kotti panna.

Maksmiseks tuleb siirduda iseteeninduskassade poole ja asetada pult täpselt samasugusesse riiulisse, kust see poodi tulles võeti ning Partnerkaart iseteeninduskassa juures oleva ekraani servast läbi tõmmata ja vastavalt soovile sularaha või pangakaardiga ostu eest tasuta, samuti saab kasutada m-Taskut. Ongi kõik!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.