Suvine meelespea: ära unusta päikesekaitsekreemi!

Foto: Shutterstock.

Päikesekaitsefaktoriga kreemi tuleks näol kasutada aastaringselt, kuid eriti suvel on selliste toodete kasutamine kohustuslik.

Loe, missugune on kaitsekreemi kasutamise ABC.

Kaitsekreem kuulugu igapäevarutiini hulka

Nahka põletavad UVB kiired on talvel tavapärasest nõrgemad, kuid naha vananemist põhjustavate UVA kiirte intensiivsus aasta jooksul nii palju ei muutu.

Seega – isegi kui talvel sai kasutatud nõrgema UV-faktoriga toodet, või ei kasutatud SPF-i sisaldavat kreemi üldse, siis suve hakul on aeg tugeva SPF-iga kreem tagasi oma näohooldusrutiini tuua.

Miks on tähtis kasutada kaitsekreemi?

Igasugune päevitamine naha kahjustamine rakulisel tasandil. Päikese UVB kiired kahjustavad naha välispinda ning põhjustavad päikesepõletust ning naha pindmisi kahjustusi, ebatasasusi.

UVA kiired tungivad sügavamale naha sisse, vähendavad naha elujõulisust ning põhjustavad naha vananemist. Mõlemad nii UVB kui UVA kiired mängivad rolli nahavähi tekkes.

UVB kiired on kõige intensiivsemad hommikul ja keskpäeval. UVA kiirte intensiivsus ei muutu märkimisväärselt terve päeva jooksul ning need ka kahjustavad nahka terve päeva jooksul. UVA kiired tungivad ka läbi klaasi, seega ei ole keegi päikese eest kaitstud isegi mitte autos või kontoris olles.

Hea on teada ka, et kuigi UVB kiired on naha põlemise põhjustajaks, siis naha muudavad pruuniks UVA kiired ning kui nahk päevitub, siis see on kindel märk naha kahjustuse tekkimisest igas naha kihis.

Seega tuleb kasutada päikesekaitsekreemi iga päev ning valida alati tooted, mis kaitsevad nii UVB kui ka UVA kiirte eest.

Missuguse faktoriga peab kaitsekreem olema?

SPF number näitab, kui kaua võib päikese käes viibida päikesepõletust saamata. Näiteks kui kasutada toodet märkega SPF 30 korralikult, võtab UVB kiirtel 30 korda rohkem aega, et nahka põletada, võrreldes sellega, kui SPF-iga toodet ei kasutata.

Kui ollakse enamuse ajast toas ning viibitakse õues väga lühikest aega, on piisav SPF 15. Kui aga veedetakse palju aega õues, peaks valima vähemat SPF 30 märkega kreemi. Olenemata SPF-i tugevusest, on vaja toodet uuesti peale kanda iga 2 tunni järel.

Vajadusel kasuta päevitusjärgset kreemi

Teada tasub, et olemas on ka spetsiaalsed päevitusjärgsed tooted, mis on loodud silmas pidades päikesekahjustusega naha vajadusi. Need sisaldavad rohkelt koostisosi, mis nahka rahustavad, taastavad ning niisutavad. Enamasti on need ka jahutava efektiga, mis on hea nii nahale kui ka meeldiv toote kasutajale.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.