Eesti aitab Ukrainal tööturgu üles ehitada

Ukraina riiklik tööturuasutus leidis, et neil on Eestilt õppida ja õpitut üle võtta, et sõja lõppedes saaks Ukraina liikuda Euroopa Liidu poole.Foto: Töötukassa

Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus (ESTDEV), Eesti Töötukassa ja Ukraina riiklik tööturuasutus (SES) hakkavad üles ehitama ja kaasajastama Ukraina tööturgu. Kuna Euroopa Liit on otsustanud avada liitumisläbirääkimised Ukrainaga, siis tuleb Ukrainal viia oma seadusandlus kooskõlla Euroopa Liidu seadustega, nii ongi tekkinud vajadus õppida Eesti kogemustest.

Projekti raames külastavad Eesti Töötukassa inimesed maist oktoobrini Ukrainat ja vastupidi ning õppepäevade jooksul on kavas aidata üles ehitada infosüsteeme, õpetada töövõime hindamise protsessi, töötute nõustamist jne.

Aprilli alguses kohtusid asutuste juhid, et rääkida ukrainlaste soovidest ja vajadustest.

Ukraina riikliku tööturuasutuse direktori Yuliya Zhovtyaki  sõnul on töövõime hindamise metoodika ja vähenenud töövõimega inimeste tööturule aitamine Ukrainale eriti tähtsad. “Meil on hea meel, et Eesti on selles projektis meie partner, kes aitab Ukrainas uusi algatusi läbi viia. SES-i jaoks on eriti oluline koostöö töövõime hindamisel ja infosüsteemide rakendamisel,” ütles Zhovtyak.

Ukraina riiklik tööturuasutus on Eesti Töötukassa ülesannete ja toimimismudeliga tuttav ning leidis, et neil on Eestilt õppida ja õpitut üle võtta, et sõja lõppedes saaks Ukraina liikuda Euroopa Liidu poole.

Meelis Paavel, Eesti Töötukassa juhatuse esimees, sõnas, et aastaid tagasi oli Eesti õpipoisi rollis ja hea meel on nüüd aidata teisi. “Fookusesse võetud valdkonnad kajastavad meie püüdlusi Ukrainat abistada vajalike uuenduste läbiviimisel ning annab mõlemale riigile võimaluse üksteiselt õppida, et edendada tööturu toimimist,” ütles Paavel.

ESTDEV-i tegevjuht Klen Jäärats sõnas, et Eestil on olemas Ukrainale vajalik kogemus. “ESTDEV-i kui arengukoostöö keskuse eesmärk ongi sääraste projektide käivitamine ja rahastamine, leides Eestist parimad eksperdid ja asutused, kellel on värske ja Ukraina kontekstis relevantne reformikogemus Euroopa Liiduga liitumise perioodist,” ütles Jäärats.

Poole aasta jooksul toimub 17 seminari- ja õppepäeva, millest 14 toimub Kiievis ja 3 Tallinnas. Kogemusi ja teadmisi jagab üle 20 Eesti Töötukassa spetsialisti, lisaks kaasatakse organisatsiooniväliseid eksperte.

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.