Täna mängi, homme tööta – Jobpics aitab leida sobivad ametid

Vaata videot!

Kui test tehtud, saab inimene teada, milline kuuest huvitüübist tema on, kas realistlik, uuriv, loominguline, sotsiaalne, ettevõtlik või harjumuspärane.Foto: Shutterstock

Maailmas on tuhandeid ameteid ning proovimata on raske teada, kas huvipakkuv amet võiks üldse sobida. Kõiki ameteid omal nahal katsetada pole aga võimalik ega mõistlik. Selle asemel et ameti valimisel katse-eksitusmeetodit rakendada, on võimalik head nõu saada hoopis lihtsamal kujul: ametikaartide meetod Jobpics aitab inimesel leida tema huvide põhjal sobivad ametid.

Norras välja töötatud Jobpicsi metoodika tõi 2012. aastal Eestisse Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus. Töötukassa kasutab Jobpicsi kaarte juba aastaid. Praeguseks on see laialt kasutatav ja seetõttu otsustas töötukassa luua interaktiivse testi, et iga inimene saaks ka ise ja endale sobival ajal uurida, milliseid karjäärivalikuid tasuks tal kaaluda. Tuleb vaid minna Minukarjääri lehele.

Test ei ole keeruline ja aeganõudev, pigem mänguline ja tulemus annab vastuse, millist tüüpi ameteid eelistada. Test koosneb ametite piltidest ja vastaja peab valima kahe ekraanile ilmuva pildi vahel, kumba tööd ta eelistaks. Pildid kujutavad inimesi reaalsetes töökeskkondades ja seetõttu juba pilt ise annab ilmekalt edasi selles ametis töötava inimese töised tegevused. Kokku on veebitestis 18 pildipaari, seega 36 ametipilti.

Pildil lisainfo nupu vajutamisel saab lugeda lähemalt ameti kohta – mida selles ametis töötavad inimesed igapäevaselt teevad ja millised on pildil oleva ametiga sarnased ametid.

Kui test tehtud, saab inimene teada, milline kuuest huvitüübist tema on, kas realistlik, uuriv, loominguline, sotsiaalne, ettevõtlik või harjumuspärane. Lisatud on ka pikem kirjeldus selle huvitüübi omadustest ning tugevustest ja juures on loetelu ametitest, mis sellisele huvitüübile enim sobivad. Testi tulemused on võimalik saata endale e-postile.

Muidugi ei saa ametivalikut ainult testi põhjal otsustada, kindlasti on vaja veel ametite kohta infot juurde lugeda ja alati võib võtta ühendust töötukassa karjäärispetsialistiga – karjaar@tootukassa.ee

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.