Töötukassa ekspert jagab soovitusi, kuidas saab koolinoor suveks endale tööd otsida

Foto: Shutterstock.

Suvel töötamine on paljudele noortele suurepärane võimalus sisustada vaba aega ning teenida sealjuures lisaraha ja saada töökogemust. Töötukassa noortevaldkonna juht Olav Kersen räägib täpsemalt, milliseid kanaleid noored töö otsimiseks kasutada saavad, ja jagab nõuandeid, kuidas tööandjatele paremini silma jääda. 

Facebook on suur abimees töö otsimisel

Internet on tänapäeval üks ütlemata kasulik abiline paljudes olukordades ning seda näiteks ka suveks ajutise töökoha leidmisel. Töötukassa noortevaldkonna juht Olav Kersen toob välja, et noortel on selleks päris mitu võimalust. 

“Esmalt on noorel võimalus tutvuda töötukassa veebis olevate tööpakkumistega.” Siinkohal toonitab aga Kersen, et alati on mõistlik kasutada selliseid märksõnu nagu “hooajatöö” või “osaline tööaeg”, mis aitavad just koolinoorel sobiva töö otsinguid lihtsamaks teha.

Samuti tasub pilk peale visata erinevatele tööampsuportaalidele, mille hulk on järk-järgult kasvanud. Taolised portaalid on näiteks GoWorkaBit, Handies või Treamer. 

Kerseni sõnul on üheks suurepäraseks abimeheks veel Facebook, mis on pungil erinevatest gruppidest, kus paljud tööandjad otsivad ajutisi töötajaid. Näiteks ka töötukassa on Facebookis loonud eraldi grupi “Töökas noor”, mis on suunatud eelkõige noorele tööotsijale. 

“Lisaks võib noor vabalt ka enda seinale postituse teha, et on parasjagu suveks tööd otsimas. Need postitused on viimasel ajal väga populaarseks saanud ja üldjuhul levivad Facebookis päris hoogsalt,” räägib ta. 

Kuidas paremini silma jääda?

Töötukassa noortevaldkonna juhi sõnul on kõige olulisem näidata ise üles initsiatiivi ja aktiivsust. “Näiteks soovitame noorel alati enda plaanidest ka teistele rääkida: lähedastele, tuttavatele, sõpradele jne. Mida rohkem inimesi teab, et sa otsid tööd, seda suurem on ka tõenäosus, et pakkumine jõuab sinuni,” räägib Kersen. 

Kusjuures statistika näitab, et suur osa alaealistest leiabki endale esimese töö just nimelt lähedaste kaudu. Seega on igati mõistlik teistele sellest teada anda.

Kersen lisab, et on näiteid ka nendest noortest, kes käivadki tööandjate juures paberile välja prinditud CV ning motivatsioonikirjaga. 

Kindlasti tuleb abiks ka see, kui noor hakkab tegelema tööotsinguga enne suve algust. Paljudel ettevõtetel on oma andmebaasid, kuhu nad saavad sisse kanda noore andmed. Ehk miks mitte saata tööandjatele informatsioon paar kuud enne suvevaheaega? Niisiis, kui peakski mingil hetkel algama kandideerimine, võetakse kohe ka ühendust. 

Vaata lisaks www.toomess.ee, kust leiab hulgaliselt kasulikku informatsiooni töötamise kohta. 

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.