3 kasulikku säästunippi toidupoes, mille peale sa veel ehk tulnud ei ole

Mõnikord võib nimekirja järgi ostmine osutuda hoopis kulukamaks.Foto: Canva

Hinnad rallivad meeletult ja üha enam jälgitakse poes sooduskampaaniaid ja oma lemmik kohvimark on vahetatud odavama alternatiivi vastu. Poes on hinna jälgimine kasulik viis, kuidas oma toidukulud madalad hoida, kuid kulude vähendamiseks on mõned nipid ja lisategevused veel, mille peale sa ehk tulnudki ei ole.

1. Vaata ühikuhinda

Kui näed poes kaupa, mille hind on soodsam, kui teistel, siis kindlasti vaata ka ühikuhinda. Näitena saab tuua ükskõik millise kauba, mida müüakse tükihinnaga aga sildil on olemas näiteks liitri või kilo maksumus. Mõni odavam asi võib tegelikkuses osutuda hoopis kallimaks, kui kõrval olev kallim samalaadne toode, kuna teda on pakis lihtsalt vähem sees.

2. Planeeri oma ostud kindlatele päevadele ja hilisõhtusse

Mida rohkem oma poeskäimist planeerida, seda parem on. Oma hädavajalikud asjad tuleks pidevalt üles kirjutada ja siis poodi minna, kui on poe päev. Nii väldid emotsioonioste. Ühtlasi on kasulik panna endale poepäeva limiit, mille ulatuses see päev poes osta saad. Kõige parem on külastada kauplusi hilisõhtul, kui paljud tooted võivad olla miinus 30 protsenti allahinnatud, kuna nende realiseerimiskuupäev on lähenemas. Nii võid ehk mõne emotsiooniostu ka eelarvesse lubada.

3. Ära osta toitu retsepti järgi

Jah, mõnikord võib osutuda retsepti järgi poes käimine vähem kulukaks kui niisama poes ringi vaatamise tagajärjel millegi hea ostmine. Kui ikkagi eelarve on kitsas, siis praegu tasub supersäästmise mõttes käia poes ja jälgida sooduhinnaga kaupu, mis on mitmekülgsed ja millest saab teha palju erinevaid roogasid. Mõtle retsept välja peale seda, kui oled kõige soodsamad leiud endale koju viinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.