Eesti Arengu hoiu-laenuühistu suhtes on 5,4 miljoni euro väärtuses nõudeavaldusi esitamata

Nõudeavaluste esitamisega aitab tasuta õigusabi.Foto: Canva

Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu pankrot kuulutati välja Harju Maakohtu 19.09.2022 kohtumäärusega. Pankrotiseadusest tulenevalt on võimalik nõudeavaldusi esitada kuni 19.11.2022.

Pankrotihaldur Martin Krupp toob välja, et tänase seisuga on nõudeavaldused esitanud ainult umbes pooled võlausaldajatest. „Puudu on veel ligikaudu 400 võlausaldaja nõudeavaldused kogusummas umbes 5,4 miljonit eurot. Äärmiselt oluline on aga nõudeavaldused õigeaegselt esitada, mistõttu kutsun üles allesjäänud napi aja jooksul seda kindlasti tegema,“ sõnab Krupp.

Krupp toob välja, et suur osa hoiustajatest on varasemalt pankrotimenetlusega kokkupuudet mitte omavad vanemaealised isikud ning väga palju on tulnud teha selgitustööd ja abi on vaja olnud anda ka avalduse esitamisega.

Ise ei peagi oskama avaldust teha

Hoiustaja aga ei peagi oskama ise nõudeavaldust koostada. Siinkohal on justiitsministeeriumi koostööpartneri HUGO.legal kaudu võimalik saada tasuta riigi toel õigusabi. „Täna on paljud Eesti Arengu HLÜ hoiustajad juba meie poole pöördunud ning oleme aidanud neil dokumendid korrektselt vormistada ja ära esitada,“ selgitab HUGO.legal õigusjuht Erki Pisuke.

Kui isiku eelmise kvartal igakuine keskmine sissetulek jääb 1200 euro piiresse, siis on esimesed 2 tundi õigusabi abivajajale riigi toel tasuta 5 eurose lepingutasu eest. Seega enamus pensionäre kvalifitseeruvad teenusele ning reeglina saab nõudeavaldus ka tasuta tundide sees vormistatud.

Pisuke toob lisaks välja, et kindlasti tuleks nõudeavaldused tähtaegselt esitada. „See on vähim, mida hetkel saab teha. Kui pankrotimenetluse käigus peaks õnnestuma midagi tagasi võita, siis need hoiustajad, kes tähtaegselt oma nõudeavaldust ei esita, on igal juhul kõigest ilma. Tähtaegselt esitatud avaldusega säilib vähemalt mingi lootus, “ julgustab Pisuke.

NB! HUGO.legal korraldab ka 11.11.2022 kl 09-17.00 eraldi nõustamispäeva Eesti Arengu HLÜ hoiustajatele Tallinnas aadressil Keemia 4. Võtame vastu nii eelregistreeritud kui elavas järjekorras tulevad isikud, kes vajavad nõudeavalduse esitamisega abi või soovivad pankrotimenetlusega seoses õigusabi. Aega riigi toel teenusele saab broneerida telefoninumbrilt 6 880 400 või kodulehelt www.hugo.legal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.