Head nipid: kuidas palgatöö kõrvalt lisaraha teenida?

Möödas on need ajad, kus ainult üheksast viieni palgatööl käidi ja nii omale rikkus majja toodi. Tänu internetile ja nutikatele lisateenustele on oluliselt laienenud võimalused oma põhitöö kõrvalt lisaraha teenida.

Kasuta oma oskusi või tee juhutöid

Kõige lihtsam viis raha teenimiseks on panna tööl oma oskused. Oled hea kudumises või tunned hästi kujundusprogramme? Pane need oskused enda kasuks tööle ning raha teenima. Paljud ettevõtted otsivad osalise koormusega või projektipõhiseid töötajaid, kus saad oma aega täpselt nii planeerida nagu sinu jaoks mugavam on.

Samuti tasub silmad lahti hoida juhutööde puhul, mis erioskusi ei nõua. Näiteks lemmikloomade hoidmine ja nende jalutamine on lihtne ent tõhus viis raha teenimiseks. Kui aga tunned ennast laste seltsis mugavalt on õppimise või põhitöö kõrvalt nende hoidmine samuti heaks teenimise võimaluseks.

Hakka kulleriks või taksojuhiks

Tänu populaarsetele platvormidele on toidukullerina või taksojuhina töö alustamine tehtud tänapäeval lihtsamast lihtsamaks. Töö tegemise eelduseks on sõiduvahendi olemasolu ning vastava kategooria juhiluba, muu jaoks on vaja ainult tahet.

Tuntud platvorm Bolt pakub nii takso kui ka toidukulleri teenust, kuhu on oodatud liituma kõik soovijad. Tööga alustamine käib mugavalt otse nende rakenduse vahendusel. Toidukulleri töö puhul tasub vaadata ka Wolti ja Fudy platvormide poole, taksoteenuse puhul aga lisaks ka Forus Taxi poole.

Investeeri

Passiivse tuluallikana on investeerimine üks populaarsemaid viise oma varanduse kasvatamiseks. Küll aga ei saa seda teha ilma algkapitalita. Seega tuleb selle variandi puhul oma rahaasjad nii üle vaadata, et oleks vahendeid seda võimalust ka kasutada.

Iseenesest ei ole tänapäeval investeerimisega alustamine keeruline ja tegelikult ei pea ka ülisuuri summasi sellega alustamiseks kokku korjama. Igati mõistlik on alustada väikeste sissemaksetega ning vastavalt oma teenitavale tulule neid tulevikus suurendada.

Populaarsemateks võimalusteks on investeerida aktsiatesse või krüptorahasse. Esimese jaoks saab alustuseks kasutada näiteks suuremate pankade poolt pakutavaid võimalusi, krüpto jaoks on alustamiseks sobilikud platvormid Coinbase ja Binance.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.