Kasulikud näpunäited: 4 head nippi, millega igakuiselt raha kokku hoida

Säästmine võib igakuiste kulutuste kõrval näida keerulise ülesandena, kuid teatud nippide abil ning kindla plaaniga on see tehtav. Siit leiad neli head nippi, mis sobivad kasutamiseks ka neile, kes oma kulusid ja tulusid varem eriti täpselt jälginud pole.

Pea kulude ja tulude üle arvet

Alustada tasuks sellest, et saada ülevaade kõigist igakuistest tuludest ja kuludest. Nii saad parema ülevaate sellest, kuhu raha igakuiselt kõige enam kulub ning mille pealt on võimalik hakata säästma.

Kõige lihtsam on alustada tavaliselt Exceli tabelist, kuid soovi korral saab kasutada ka erinevaid eelarve pidamiseks mõeldud programme.

Vähenda ebavajalikke kulutusi

Kõigil meil on neid kulutusi, mida võiks piirata, kuid mille vähendamine on keeruline. Kui eelarve on piiratud või soov kokku hoida, tuleb oma soovidele karmimad piirangud seada ning mittevajalikele ostudele “ei” osata öelda.

Poes käies tasub toitu ette osta pikema perioodi peale ning samuti on mõistlik enne külastust koostada nimekiri toodetest, mida vaja on. Nii väldid lihtsamini emotsioonioste.

Vaata üle teenused, mida igakuiselt kasutad

Igasugused mugavusteenused, mille eest igakuiselt makstakse, võivad olla suureks kuluallikaks. Näiteks kuulatakse muusikat ja vaadatakse filme aina enam voogedastust pakkuvate teenuste kaudu. Konkurents on tihe ja üksteist trumbatakse üle soodsamate hindade ning põnevama sisuga. Nii pole imestada, kui lõpuks avastad, et kasutad neist mitmeid korraga.

Kõik sellised teenused tasub kriitilise pilguga üle vaadata ning vajadusel neist loobuda.

Hakka koguma

Kokku hoidmise kõrvalt tasub hakata mõtlema ka kogumise peale. Kui suudad vähendada mittevajalike kulutuste igakuiset osakaalu, on tõenäoliselt lihtsam ka leida neid vahendeid, mida kuupõhiselt kõrvale panna.

See aitab paremini tagada turvatunnet ootamatute kulutuste puhul ning samuti planeerida suuremaid oste.

Kõige mõistlikum on määrata igakuine summa, mida kõrvale pannes tunned ennast mugavalt või välja mõelda summa, milleni soovid jõuda. See igakuine kulutus tuleks teha esimese asjana enne arvete maksmist või ostude tegemist.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.