Aasta tagasi septembris maksis suhkur üle 80 protsendi ja loomaliha poole vähem kui praegu

Kõige enam on kallinenud igapäevane elu.Foto: Canva

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks septembris võrreldes augustiga 0,3 protsenti ning võrreldes eelmise aasta septembriga 23,7 protsenti. Mulluse septembriga võrreldes olid kaubad 19,9 protsenti ja teenused 31 protsenti kallimad.

Statistikaameti juhtivanalüütik Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid 2021. aasta septembriga võrreldes tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust ligi 40 protsenti. „Gaas oli üle 250 protsendi, tahkekütus ja kodudesse jõudnud elekter üle 100 protsendi ja soojusenergia veidi alla 63 protsendi kallim,“ lisas Trasanov.

Möödunud aasta septembriga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud suhkur, jahu ja tangained, maitseained, muud õlid, munad ning loomaliha. Kõik nimetatud toidukaubad on kallinenud üle 50 protsendi, millest kõige enam suhkur 86,2 protsenti, lõpetades loomalihaga, mis on aastaga kallinenud 53,5 protsenti.

Allikas: Statistikaamet

Kaubagrupiti on näha, et vaid sideteenused on odavnenud aastavõrdluses ning augustiga võrreldes on eluaseme ning väljas söömise kulud odavamad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.