Eesti Energia palub vabandust ja lubab kõik börsipaketi kliendid tunnipõhisele hinnastamisele tuua hiljemalt aasta lõpuks

Vanemat tüüpi leping muutis elektrihinna tunnipõhise jälgimise mõttetuks.Foto: Canva

Eesti Energia palub vabandust, et selgitustöö börsipaketi erinevatest hinnatüüpidest pole klientide informeerituse tagamiseks olnud piisav. Hiljemalt aasta lõpuks toob energiamüüja kõik vanemat tüüpi börsipaketi kliendid tunnipõhisele hinnastamisele.

Probleem kerkis nimelt siis, kui paljud Eesti Energia kliendid avastasid, et nende börsipakett arvestab päeva või öö keskmise börsihinna alusel elektrihinda ja mitte tunnipõhiselt. Elektrituru avanemisel 2013. aastal, ei olnud Eesti veel kaetud kaugloetavate arvestitega ning siis ei olnud võimalik sõlmida tunnipõhise arvestusega lepinguid. Kaugloetavate arvestite projekt lõppes aastal 2017 ning alates sellest ajast ei ole olnud võimalik ka vanemat tüüpi paketti valida. Kõik uued sõlmitavad börsipaketi lepingud on tunnipõhise hinnaarvestusega.

“Oleme aastate jooksul tuhandete klientidega ühendust võtnud, teavitanud, selgitanud ja soovitanud tunnipõhisesse börsipaketti üle tulla. Paljud kliendid on oma paketi ka ise ära muutnud, ent on suur hulk kliente, kelle hinnatüüp on endiselt keskmise börsihinna alusel. Osad kliendid pole soovinud enda paketti veel muuta ning kõikide teavitamiseni pole me veel paraku jõudnud,” selgitas olukorda Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos.

Tunnipõhinise arvestusega saab tarbimise aega valida

Elektrihindade järsk tõus pani inimesi ümber mõtlema oma tarbimisharjumusi ning elektrit tarbiti nendel tundidel, kui elektrihind oli madal. Kui tarbija ei jälginud oma elektritarbimist võisid teda tunnipõhise arvestuse põhjal tabada vägagi krõbedad arved. Eesti Energia sõnul on keskmise börsihinna alusel hinnaarvestus aidanud kuludelt kokku hoida, sest kliendid on pääsenud kõige kõrgemate tunnihindade mõjust elektriarvele.

“Mõistame nende vanemas paketis olevate klientide pahameelt, kes on oma tarbimist juhtinud, kuid pole sellest täit kasu saanud. Jätkame tööd, et juhtida paremini klientide tähelepanu nende elektripaketi hinnatüübile. Kõikidel vanemat tüüpi paketis klientidel on selle kohta juunikuu alguses väljastataval arvel märge: “Teie tarbimiskohal on börsipakett keskmise börsihinna hinnatüübiga.” Kliendid, kes soovivad juba täna elektripaketti ise uuendada, saavad seda iga kell teha Eesti Energia e-teeninduses,” lisas Roos.

Kui klient praegu paketti muuta ei soovi, tehakse seda tema eest automaatselt sügisel. “Anname muudatusest puudutatud klientidele sellest personaalselt e-kirjaga või telefoni teel märku,” sõnas Roos. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.