Isadepäeva eel alustab loomaaed tasuta külastuspäevadega lastele

Loomaaias ongi kõige toredam ja meeldejäävam just lastel.Foto: Scanpix

Sel laupäeval, 12. novembril on Tallinna Loomaaias tasuta sissepääs kõigile kuni 19- aastastele lastele ja noortele – edaspidi toimuvad kuni aprillikuuni tasuta külastuspäevad lastele iga kuu teisel laupäeval. 

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul rakendab loomaaed eeloleval hooajal printsiipi, et talveperioodil oleks ühel laupäeval kuus ehk iga kuu teisel laupäeval kõigile kuni 19-aastastele lastele loomaaeda sissepääs tasuta. „Soovime seeläbi praeguses majandusolukorras ja üha kasvava elukalliduse juures tagada peredele võimaluse külastada loomaaeda. Niisamuti jätkab loomaaed järgmisel suvehooajal tasuta sissepääsuga lastele lastekaitsepäeval ja loomaaia sünnipäeval,“ märkis Svet.

Tänavuse talvehooaja kuni 19‑aastaste laste tasuta külastuspäevad on iga kuu teisel laupäeval: 12. novembril, 10. detsembril, 14. jaanuaril, 11. veebruaril, 11. märtsil ja 8. aprillil. Laste tasuta külastuspäeval toimuvatel üritustel osalemine lisapiletit ei nõua. Eelkooliealistele lastele on loomaaia külastamine tasuta iga päev. Kõigile teistele külastajatele ja sündmusel osalejatele kehtivad loomaaia tavapärased külastuspiletite hinnad.  

Sel laupäeval toimub loomaaias kakupäev, mis pakub kõigile külastajatele mitmekülgset ja kaasahaaravat programmi. Nii tutvustavad loomaaia töötajad ringkäigul ja avastuspunktis öiseid röövlinde ning kinnitavad või lükkavad ümber müstiliste öökullidega seotud legende. Kakuvaatluse ringkäike viib läbi loomaaia loodusharidusespetsialist Leif-August Kirs. Kakupäeva programm algab kell 11.30 ja kell 12 saab kakuvaatluse ringkäigul jälgida põnevate lugude saatel lindude söötmist ja elukeskkonna rikastamist.

Loomaaed on avatud iga päev. Novembrist veebruarini on sissepääs ja kassad avatud kell 9-15.30, laste loomaaed kell 10-17, siseekspositsioonid kell 10-16 ja loomaaed kell 9-17. Esmaspäeviti on siseekspositsioonid suletud.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.