Tööportaali uuringust selgusid enim tahetud ametid ja populaarseimad tööandjad

CVKeskus.ee selgitas välja, millised on enim tahetud ametid ja populaarseimad tööandjadFoto: Shutterstock

Kümnele kõige populaarsemale ametikohale kandideeris esimeses kvartalis kokku pea 8000 töövõtjat, näitab CVKeskus.ee tööportaali värske statistika. Suurimad tõmbetegurid olid võimalus teha kaugtööd, arenguvõimalused, töö- ja eraelu tasakaal ning ootuspäraselt – avalik palgapakkumine.

Inimesed eelistavad kaugtöövõimalust

Enim tahetud ametikoht oli esimeses kvartalis andmesisestaja, kuhu kandideeris rohkem kui 1100 inimest. Hetkel on suurimaks tõmbeteguriks tööturul kaugtöövõimalus. Andmesisestajat otsis oma meeskonda andmetöötluse ja analüütika ettevõte, mis just nimelt eemalt töötamise võimalust pakubki.

„Paindlikud töövõimalused on kontoritööde puhul muutumas juba hügieenifaktoriteks, milleta on väga keeruline tipptegijaid värvata,“ kommenteeris tööturul toimuvat CVKeskus.ee värbamisjuht Grete Adler, kes lisas, et kaugtöö annab tööandjatele võimaluse värvata talente ka riigipiiride üleselt.

Oluline aspekt töökoha valikutes on töökindlus

Populaarseimate tööpakkumiste pingereas teisel kohal oli pea 1000 kandideerijaga laotöötaja ametikoht. Adleri sõnul on laotöötaja ametikoht olnud Eestis alati populaarne, sest laotöötajana soovitakse saada nii oma esimest töökogemust kui ka laiendada olemasolevaid kogemusi.

CVKeskus.ee andmetel võib sama öelda ka kolmanda kõige populaarsema ameti kohta. Pea 9000 tööpakkumise vaatamist ja rohkem kui 900 kandideerimisavaldust kogunud komplekteerija ametikoht on oluline osa logistikakettide tellimuste täitmise protsessis, pakkudes seeläbi töökindlust, ning selliste ametikohtade nõudlus püsib sageli stabiilne.

Esikolmikule järgnesid reisikonsultandi (852 kandideerimist), B-kategooria autojuhi (824 kandideerimist), klienditeenindaja (782 kandideerimist), e-poe assistendi (685 kandideerimist) ja kliendihalduri (656 kandideerimist) ametikoht.

Suurima kandideerijate arvuga ametikohad.

AmetikohtKandideerijate arv kõige populaarsemal tööpakkumisel
Andmesisestaja1158
Laotöötaja987
Komplekteerija925
Reisikonsultant852
B-kategooria autojuht824
Klienditeenindaja782
E-poe assistent685
Kliendihaldur656
Turundusspetsialist436
Kinnisvara- ja majahaldur408
Allikas: CVKeskus.ee

Turundusvaldkond kogub populaarsust

Populaarseimate tööpakkumiste edetabelisse jõudis ka üks CVKeskus.ee tööportaali enda ametikoht: nimelt kandideeris CVKeskus.ee turundusspetsialistiks tervelt 436 töövõtjat ja rekordiliselt uudistas töökuulutust 12 665 inimest.

„Turundusvaldkond on tööotsijate seas meeletult populaarne. Miks? Sest turundus pakub dünaamilist töökeskkonda ja karjäärivõimalusi, alates turundusjuhist kuni sotsiaalmeedia spetsialisti ja turundusanalüütikuni – igal kandidaadil on võimalik endale sobivaim leida,“ selgitas Adler.

Populaarseimate tööpakkumiste edetabeli lõpetab kinnisvara- ja majahalduri ametikoht, millele pretendeeris 408 tööotsijat.

Valdkonna populaarseimad tööandjad 2024. aasta esimeses kvartalis.

ValdkondEttevõte
Avalik sektorMAKSU- JA TOLLIAMET
Ehitus ja kinnisvaraRAMUDDEN OÜ
EnergeetikaSW ENERGIA OÜ
FinantsGRANT THORNTON BALTIC OÜ
Haridus ja teadusTEADUSKESKUS AHHAA SA
InfotehnoloogiaERPLY SOFTWARE OÜ
KaubandusPAKENDIKESKUS AS
KlienditeenindusWEEKEND EESTI OÜ
Kultuur ja meelelahutusEESTI MAAELUMUUSEUMID SA
MerendusITK MARINE OÜ
ÕigusalaHYDE & ASSOCIATES OÜ
PangandusHOLM BANK AS
TelekommunikatsioonTELIA EESTI AS
TervishoidMELIVA AS
ToitlustusSUPELSAKSAD OÜ
Tööstus ja tootmineSAUNASELL OÜ
Transport ja logistikaJAHELOGISTIKA OÜ
Turism ja hotellindusNOVATOURS OÜ
TurundusJCDECAUX EESTI OÜ
Turva, korrakaitse, julgeolekKAITSELIIT
Allikas: CVKeskus.ee

Populaarseimad tööandjad selgitati välja lähtuvalt sellest, kui suurt huvi suudeti tööotsijate seas tööpakkumistega tekitada, võrreldes neid sama sektori teiste konkureerivate tööandjate tööpakkumistega. Kuna tööandjad avaldasid tööpakkumisi erinevas koguses, lähtuti ettevõtete võrdlemisel keskmisest näitajast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.